شنبه, ۱۰ آبان , ۱۳۹۹
10:40:00 - پنج‌شنبه 22 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جعبه سیاه هواپیما هنوز پیدا نشده است
جعبه سیاه هواپیما هنوز پیدا نشده است
 اصغر سلیمی در گفت‌و گو با خبرنگار ایمنا با اشاره به شرایط نامناسب جوی حاکم بر منطقه اظهار کرد: شب گذشته گروه ۲۰ نفره‌ای از ارتش و تیم‌های هلال احمر در منطقه سقوط هواپیما کمپی ایجاد کرده تا عملیات جست و جو و شناسایی پیکرها راحت‌تر انجام شود. وی با بیان اینکه امکان پرواز بالگرد در […]

 اصغر سلیمی در گفت‌و گو با خبرنگار ایمنا با اشاره به شرایط نامناسب جوی حاکم بر منطقه اظهار کرد: شب گذشته گروه ۲۰ نفره‌ای از ارتش و تیم‌های هلال احمر در منطقه سقوط هواپیما کمپی ایجاد کرده تا عملیات جست و جو و شناسایی پیکرها راحت‌تر انجام شود.

وی با بیان اینکه امکان پرواز بالگرد در منطقه حادثه وجود ندارد، افزود: با وجود بدی آب و هوا و کاهش شدید دید افقی در منطقه، خطر جانی برای گروه امدادگران وجود دارد به همین خاطر آنان کمپ را تخلیه کرده‌اند.

 نماینده مردم سمیرم در مجلس از سرگیری عملیات جست و جو و انتقال پیکر جانباختگان این حادثه را مشروط بر بهبود وضعیت جوی دانست و گفت: در صورت مساعد شدن شرایط جوی ممکن است عملیات جستجو از سر گرفته شود، اما احتمال آن برای امروز بسیار ضعیف بوده البته تا حد امکان تیم‌های جست و جو پیکرهای کشف شده را جمع آوری کرده و در بازگشت با خود به پایین منتقل می کنند.

وی در خصوص علت احتمالی برخورد هواپیما با کوه دنا خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط مسیر پرواز هواپیما باید از ارتفاع ۱۷ هزار پایی کوه عبور می‌کرد در حالی‌که در ارتفاع ۱۳ هزارپایی با کوه برخورد کرده است.

سلیمی تصریح کرد: اکنون باید بررسی شود، آیا خلبان میزان ارتفاع را اشتباه شنیده است یا موضوع دیگری در تعیین ارتفاع هواپیما مؤثر بوده با این‌حال طبق بررسی‌ها اگر هواپیما ۱۰۰ متر بالاتر از ۱۳ هزار پا از منطقه عبور می‌کرد، برخوردی با کوه نداشت.

وی افزود: مقرر شده گروه‌های فرانسوی به‌ عنوان کارشناس، پس از کشف جعبه سیاه که تاکنون یافت نشده است مختصات آن را استخراج و به دستگاه‌های ذی‌ربط گزارش کنند.

خبر جدید  فعالیت بزرگترین بانک ژن گیاهی کشور

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد