سه شنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۹
10:58:33 - سه‌شنبه 27 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جشنواره‌های تئاتر در اصفهان مستمر باشد/مشکلات آموزشی در هنر نمایش
جشنواره‌های تئاتر در اصفهان مستمر باشد/مشکلات آموزشی در هنر نمایش
محسن احمدی نیک در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه هنرمندان تئاتر اصفهان با مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری مختلفی روبرو هستند، بیان داشت: زمانی اصفهان با دارا بودن دانشگاه تئاتر، دانش آموختگان هنر نمایشی را پرورش می داد اما اکنون با مشکلاتی در آموزش این عرصه روبرو هستیم. وی با بیان اینکه کمبود […]

محسن احمدی نیک در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه هنرمندان تئاتر اصفهان با مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری مختلفی روبرو هستند، بیان داشت: زمانی اصفهان با دارا بودن دانشگاه تئاتر، دانش آموختگان هنر نمایشی را پرورش می داد اما اکنون با مشکلاتی در آموزش این عرصه روبرو هستیم.

وی با بیان اینکه کمبود سالن در شهر اصفهان و عدم حمایت ارگان‌های مرتبط مشکلات زیادی برای اهالی تئاتر ایجاد کرده است، بیان داشت: در این میان برگزاری جشنواره‌هایی مانند تئاتر روح‌الله در راستای حمایت از هنرمندان تئاتر بسیار تاثیر گذار بوده است.

این کارگردان تئاتر تاکید کرد: شاید نام بسیاری از هنرمندانی که در جشنواره‌هایی مانند «تئاتر روح الله» حضور دارند کمتر شنیده شده باشد اما برگزاری این نمونه از جشنواره‌ها می تواند بسترساز حضور گروه‌های مختلف و رشد هنر تئاتر باشد.

برگزاری جشنواره‌هایی مانند تئاتر روح الله مستمر باشد

وی با تاکید بر اینکه برگزاری جشنواره‌هایی مانند تئاتر روح الله باید مستمر باشد، تصریح کرد: اعتقاد داریم زبان تئاتر به دلیل ارتباط با مخاطب از تاثیرگذارترین زبان‌های هنری است که می تواند راحت پیام خود را به مخاطب منتقل کند.

احمدی نیک در ارتباط با سطح کیفی جشنواره تئاتر روح الله‌ و به تصویر کشیدن گفتمان امام خمینی (س) در این نمایش‌ها ابراز داشت: پرداختن درست به اصل موضوع و بیان درست نیات و اهداف امام خمینی (س) در تئاتر کار مشکلی بود اما آثاری که در جشنواره تئاتر روح الله مشاهده کردم کارهای جدیدی در عرصه هنر نمایش بودند و کارگردانان به خوبی اندیشه‌های امام خمینی را در بافت تئاتر خود پیاده کرده بودند.

خبر جدید  کاهش ۷۱درصد میزان آب چشمه لنگان اصفهان

وی ادامه داد: پیش از این در ژانرهای مختلف تئاتر از طنز، اجتماعی، دفاع مقدس نمایش هایی داشتیم اما در ارتباط با موضوعات و شخصیت‌های خاص مانند امام خمینی (س) تاکنون تئاتری نداشتیم.

خاطرت شهید مهدی عراقی در تئاتر «او آمد»

کارگردان تئاتر افزود: پس از مشاهده فراخوان این جشنواره تصمیم به آماده کردن نمایشی در ارتباط با امام خمینی (س) گرفتیم، موضوعات مختلفی در ارتباط با حضرت امام وجود داشت اما در نهایت ما تصمیم گرفتیم که خاطرات شهید مهدی عراقی از یاران امام که در زمان تبعید درایشان در فرانسه نیز ایشان را همراهی کردند را سوژه تئاتر خود قرار دهیم.

کارگردان نمایشنامه‌خوانی «او آمد» با بیان اینکه امام خمینی بر پیکر فرزند شهید مهدی عراقی نماز میت خواندند که نشانه اهمیت این شهید بزرگوار برای امام خمینی (س) است، ابراز داشت: ما این نمایش را از دریچه ذهن فرزند این شهید بزرگوار طراحی کردیم.

جذابیت‌های خاص هنر نمایشنامه‌خوانی

وی با بیان اینکه توجه به نمایشنامه‌خوانی را در این جشنواره شاهد بودیم که جای تقدیر دارد، ابراز داشت: هنر نمایشنامه‌خوانی همانند تئاتر جذابیت‌های خاصی دارد اما در میان بخش‌های مختلف هنر تئاتر بسیار مهجور مانده است.

احمدی نیک تاکید کرد: در این بخش هنرمندان با استفاده از تغییر صدا و میمک صورت هنر خود را به نمایش می‌گذارند و تغییر نور و صحنه‌پردازی، موسیقی و غیره نیز در زیبایی نمایشنامه‌خوانی موثر است و ترویج آن می‌تواند در علاقه‌مند کردن مخاطب به اجرای صحنه‌ها نیز موثر باشد.

وی با انتقاد از اینکه هنر نمایشنامه‌خوانی بیشتر در میان فضاهای آکادمیک و در میان دانشجویان هنر مورد استقبال قرار گرفته است، بیان داشت: متولیان هنر تئاتر باید با حمایت از این هنر، نمایشنامه‌خوانی را بیشتر به مردم معرفی کنند.

خبر جدید  تولید سالانه 3 میلیون گل رز شاخه بریده در گلپایگان

احتمال اجرای نمایش «او آمد»

کارگردان تئاتر در ارتباط با اجرای نمایش «او آمد» نیز گفت: اگر نهادهای مرتبط حمایت حداقلی مادی و معنوی از نمایش ما داشته باشند امیدواریم تئاتر «او آمد» را به شکل صحنه‌ای نیز اجرا کنیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد