دوشنبه, ۲۸ مهر , ۱۳۹۹
15:04:55 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جرائم قطع درختان باید افزایش یابد
جرائم قطع درختان باید افزایش یابد
به گزارش خبرنگار مهر، شیرین طغیانی پیش از ظهر یکشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: بسیاری از مردم خواستار قطع درختان هستند، مسئله ای که بسیار ناراحت کننده است و بیشترین دلیل این درخواست ساختمان‌سازی هایی بوده که بدون توجه به درختان ساخته شده است. وی بیان داشت: همین مسئله سبب […]

به گزارش خبرنگار مهر، شیرین طغیانی پیش از ظهر یکشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: بسیاری از مردم خواستار قطع درختان هستند، مسئله ای که بسیار ناراحت کننده است و بیشترین دلیل این درخواست ساختمان‌سازی هایی بوده که بدون توجه به درختان ساخته شده است.

وی بیان داشت: همین مسئله سبب شده که پس از ساخت، ساکنان ساختمان درخت را مانع دید یا سد و محدودیتی برای خود بدانند و از این منظر خواستار قطع درختان می شوند.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان اعلام کرد: امروز شاهد ساختمان سازی هایی در سطح شهر هستیم که بدون توجه به موقعیت درختان به راحتی قد علم می کنند و پس از ساخت به دلیل درخواست اکثر شهروندان به اجبار درختان قطع می شود.

وی گفت: این در حالی است که اگر طراحان با حضور در محل سایت مورد طراحی همه عناصر موجود را بررسی می‌کردند، می توانستند با تغییراتی بسیار کوچک در طراحی مانع از قطع درختان شوند.

طغیانی با اشاره به اینکه چون جرائم قطع درختان کم است به راحتی درختان قطع می شود، ادامه داد: لازم است با افزایش جرائم قطع درختان مانع افزایش قطع درختان شویم.

وی با بیان اینکه از سوی دیگر لازم است که با تعامل سازنده ای بین حوزه معاونت شهرسازی،‌ سازمان پارک ها و فضای سبز و همچنین نظام مهندسی ساختمان، در طراحی ساخت و سازها به وجود درختان ها هم توجه شود، اعلام کرد: ۱۵ اسفند هر سال به عنوان روز درختکاری در تقویم سالانه نامگذاری شده است، بر همین اساس در این روز همه مسئولان، نهادها و سازمان ها به خصوص شهرداری‌ها سعی می کنند با برگزاری مراسم نمادین و حتی برنامه های کاملا عملیاتی نسبت به درختکاری اقدام کنند.

خبر جدید  انبار تینر در شهرک صنعتی جی آتش گرفت/اعزام نیرو از ۱۰ ایستگاه

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد