دوشنبه, ۵ آبان , ۱۳۹۹
10:21:46 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جاری بودن زاینده رود حق شرعی و قانونی مردم اصفهان است
جاری بودن زاینده رود حق شرعی و قانونی مردم اصفهان است
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: حق آبه زاینده رود قابل حذف شدن نیست و جاری بودن زاینده رود حق شرعی و قانونی مردم اصفهان است. به گزارش خبرنگار ایسنا، فتح الله معین صبح امروز (یک شنبه) در بیست و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: شهرداری اصفهان خانه تکانی، نظافت، بهسازی […]

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: حق آبه زاینده رود قابل حذف شدن نیست و جاری بودن زاینده رود حق شرعی و قانونی مردم اصفهان است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، فتح الله معین صبح امروز (یک شنبه) در بیست و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: شهرداری اصفهان خانه تکانی، نظافت، بهسازی و بازسازی شهر را در روزهای پایانی به نحو مطلوبی انجام دهد و امیدواریم آمادگی برای ورود مسافران نوروزی در همه دستگاه ها وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: برای پذیرایی از گردشگران همه سازمان‌هایی که به نحوی درگیر ستاد نوروزی هستند، خصوصا سازمان میراث فرهنگی باید به نحو مطلوبی پذیرای مسافرین نوروزی باشند. بازارهای سطح اصفهان نیز به نحوی عمل کنند که مردم برای تامین نیازهای عیدانه خود با مشکل مواجه نشوند.

رییس شورای اسلای شهر اصفهان با اشاره به هفته درختکاری افزود: با توجه با کاهش منابع آب و محدودیتی که برای توسعه فضای سبز اصفهان اتفاق افتاده است در هفته درختکاری علاه بر انجام درختکاری، بحثی درباره شیوه نگهداری درخت‌ها در شرایط فعلی انجام می‎شود. امیدواریم مشکلاتی که در حوضه آبی زاینده رود وجود دارد بر طرف شود.

معین گفت: حقابه های زاینده رود از محاسبات حق آبه حذف شدنی نیست. جاری بودن زایند رود حق تاریخی و شرعی مردم اصفهان است و مدیران آب باید بداند حق آبه شرعی و قانونی مردم را به آن ها تحویل دهید و بعد از آن حرف از مدیریت مصرف بزنید. مدیریت مصرف حق آبه های مردم خلاف شرع است. مدیریت مصرف بعد از این مفهوم می یابد که آب را به مردم و حق داران تحویل دهند. 

خبر جدید  رئیس‌جمهور جلسه ویژه مدیریت بحران آب را هر چه سریع‌تر تشکیل دهد

وی ادامه داد: مسئولان و ریاست محترم جمهور مکررا گفته اند که زاینده رود باید احیا شود. مسئولان از این مهم عدول نکنند. نباید تونل سوم که هنوز مصرفی برای آن تعریف نشده است را به جاهای دیگر اختصاص دهند. این تونل بدهی مجموعه دولت به مردم اصفهان است. کسی که بدهی دارد حق ندارد آبی که تامین می شود را جای دیگر هزینه کند.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در هفته احسان و نیکو کاری، کمیته امداد و برخی از موسسات خیریه در جهت تقسیم تسهیلات و امکانات با مرد نیازمند تلاش می‌کنند. امیدواریم همه مردم استان در شب عید دغدغه ای نداشته باشند. امیدواریم که همه مردم کمک کنند و شهرداران نواحی سراسر تلاش خود را در کار ببندندو  از هیچ همراهی دریغ نکنند.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد