جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰
8:23:09 - سه‌شنبه 6 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تکبرورزی از نظر اسلام مطرود است
تکبرورزی از نظر اسلام مطرود است
گروه اجتماعی- یک استادحوزه و دانشگاه گفت: تکبرورزی از نظر اسلام مطرود است، زیرا ما همه بندگان خدا هستیم و تنها اخلاق و تقوا می‌تواند موجب برتری یک انسان نسبت به دیگر انسان‌ها شود. حجت‌الاسلام مهدی گرجی، استاد حوزه علمیه اصفهان در گفت‌وگو با ایکنا از اصفهان، در رابطه با تکبرورزی در انسان، اظهار کرد: […]

گروه اجتماعی- یک استادحوزه و دانشگاه گفت: تکبرورزی از نظر اسلام مطرود است، زیرا ما همه بندگان خدا هستیم و تنها اخلاق و تقوا می‌تواند موجب برتری یک انسان نسبت به دیگر انسان‌ها شود.

حجت‌الاسلام مهدی گرجی، استاد حوزه علمیه اصفهان در گفت‌وگو با ایکنا از اصفهان، در رابطه با تکبرورزی در انسان، اظهار کرد: انسان موجودی اجتماعی می‌باشد و نحوه خلقت او نیز به گونه‌ای است که نمی‌تواند تنها زندگی کند.

وی افزود: انسان برای ارتباط با دیگران باید آداب معاشرت را بداند، کسانی در روابط اجتماعی خود موفق خواهند بود که از قواعد آداب معاشرت  به خوبی  مطلع باشند و در ارتباط  با دیگران کبر و غرور نورزند.
وی ادامه داد: گاهی انسان ویژگی‌هایی برتر از دیگران دارد که این عامل تکبرورزی در او می‌شود؛ اما تکبرورزی انسان، نوعی تحقیر نسبت به دیگران وجود دارد، تکبرورزی از نظر اسلام مطرود است، زیرا ما همه بندگان خدا هستیم و تنها اخلاق و تقوا می‌تواند موجب برتری یک انسان نسبت به دیگر انسان‌ها شود. خداوند نیز در آیه ۱۳ حجرات فرموده است: «إِنَّ أَكرَمَكُم عِندَ اللَّهِ أَتقاكُم؛ گرامی‌ترین شما نزد خداوند با تقواترین شماست».
این استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: صفت متکبر درمورد خداوند به معنای عظمت و بزرگی عرش او است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  اجرای حکم تخریب ساخت‌و‌ساز غیر‌مجاز در باغ‌های ابیانه

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد