جمعه, ۲ مهر , ۱۴۰۰
15:44:50 - شنبه 10 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تولید حال و روز خوبی ندارد
تولید حال و روز خوبی ندارد
به گزارش خبرنگار مهر، علی بختیار ظهر شنبه،‌ در جلسه هم اندیشی و بررسی مشکلات صنعتگران و مدیران شرکت های صنعتی شهرستان گلپایگان مرتبط با امور بیمه کارگران در مجلس با اشاره به اینکه تولید حال و روز خوبی ندارد، اظهار داشت: طی بازدیدی که چندی قبل از برخی واحدهای تولیدی به اتفاق یکی از […]

به گزارش خبرنگار مهر، علی بختیار ظهر شنبه،‌ در جلسه هم اندیشی و بررسی مشکلات صنعتگران و مدیران شرکت های صنعتی شهرستان گلپایگان مرتبط با امور بیمه کارگران در مجلس با اشاره به اینکه تولید حال و روز خوبی ندارد، اظهار داشت: طی بازدیدی که چندی قبل از برخی واحدهای تولیدی به اتفاق یکی از مسئولان کشور داشتیم متأسفانه با تعطیلی برخی واحدهای تولیدی که با بیش از ده ها نفر پرسنل مشغول به کار بودند، مواجه هستیم.

وی افزود: در استان اصفهان شاهد سخت گیری های خیلی شدید از سوی برخی مراکز نظارتی از جمله اداره استاندارد و منابع طبیعی هستیم و این در حالی است که در استان های همجوار مانند استان لرستان و مرکزی یا چهارمحال و بختیاری در تسهیل امور راحت تر از استان اصفهان هستند.

نماینده گلپایگان و خوانسار در مجلس با اشاره به اینکه در جهت تسهیل گری و رفع موانع از تولیدکنندگان ما هر چه توان داشتیم در مجلس گذاشتیم، تصریح کرد: به عنوان فراکسیون تولید و اشتغال در مجلس، جلسات مکرری با حضور وزرا مسایل مرتبط با مشکلات تولید را مورد بررسی قرار دادیم تا بتوانیم گره های کور را باز کنیم هر چند برخی از این گره ها به سختی باز می شود و موانعی از سوی سازمان ها، دستگاه ها و وزارتخانه ها به لحاظ بزرگ شدن آنها و افزایش نیروی انسانی شان است.

وی با تأکید بر اینکه برخی از دستورالعمل های بخش تولید موجب دشوار شدن کار آنها شده است، افزود: وظیفه ما تسهیل گری در حوزه تولید و اشتغال و تفسیر قوانین و مقررات به نفع مردم است تا بتوانیم شاهد فعالیت و اشتغال بیشتر باشیم.

خبر جدید  کشف 155 کیلوگرم تریاک

بختیار در پایان از مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان خواستار رفع معضلات و مشکلات واحدهای مختلف تولیدی و صنعتی در حوزه مرتبط با تأمین اجتماعی دو شهرستان گلپایگان و خوانسار شد.

برخی از قوانین دست و پای ما را بسته است

در ادامه رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت گلپایگان با اشاره به اینکه مسئولین تأمین اجتماعی واقف به مشکلات صنعتگران به واسطه قوانین موجود هستند، اظهار داشت: برخی از قوانین دست و پای ما را بسته است و به لحاظ عدم حمایت از صنعت و بیکاری برخی کارگران چیزی بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال هزینه بابت بیمه بیکاری روی دست دولت می گذارد.

وی با اذعان به اینکه اشتغال فراگیر و تولید مشکل ریشه ای داشته و با پول قابل حل نیست، تصریح کرد: یکی از موانع، عدم ارتباط با دنیا و گرفته شدن بازار از دست صنعتگران است به گونه ای که با واردات برخی از اقلامی که در این کشور تولید می شود تیشه به ریشه صنعت و تولید زده می شود.

سید مرتضی حسینی با بیان اینکه پتانسیل های بسیار بالایی در کشور در جهات مختلف وجود دارد، افزود: یکی از راه های رواج و افزایش تولید، صدور بلامانع تولیدات به خارج از  کشور است و از جمله دیگر موارد پرداخت تسهیلات به صنعتگران با بهره های پایین است.

وی با اشاره به برخی مشکلات و معضلات متصدیان کارگاهی و صنعتی شهرستان نسبت به بیمه های کارگری و با بازرسی دفاتر آنها اظهار کرد: بروز برخی از جرایم برای واحدهای تولیدی موجب ناخرسندی و دلسردی مدیران این واحدها شده است به گونه ای که هر چه امروز شاهد هستیم نتیجه عملکرد برخی از این فشارها به صنعت شهرستان بوده و کشورهایی که دارای رشد اقتصادی شده اند رویکرد آنها حمایت از صنعت و صنعتگران بوده است.

خبر جدید  سمن های مردمی بدون هماهنگی وارد عمل نشوند

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت گلپایگان افزود: جهش صنعت و تولید موجب گرایش اکثر جوانان جویای کار به این شرکت ها و فعالیت در آنها شده که امروز متأسفانه شاهدیم با تعطیلی برخی از کارخانه ها گرایش به امور کسب و کار خدماتی افزایش چشمگیر داشته که این امر افزایش نسبی هزینه های کسبه و گران شدن اقلام برای مردم را در پی خواهد داشت.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد