یکشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۰
1:49:14 - دوشنبه 31 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تولید آنتی بادی‌های اختصاصی در پژوهشکده رویان
تولید آنتی بادی‌های اختصاصی در پژوهشکده رویان
پژوهشگران اصفهانی، آنتی بادی‌هایی برای درمان بیماری اسهال در دام‌های تازه متولد شده تولید کردند.

آغاز تولید آنتی بادی هاي اختصاصي در پژوهشكده رويانبه گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان؛ يكي از محققان فعال در اين عرصه در پژوهشکده زیست فناوری رویان اصفهان گفت: این دارو به منظور کنترل و جلوگیری از مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها و پیشگیری و درمان بیماری هایی از جمله اسهال در دام ها تولید شده است.

سیروس قائدی با بیان اینکه استفاده از این دارو حدود ۴۰تا۱۰۰ درصد مصرف آنتی بیوتیک در دام تازه متولد شده مبتلا به اسهال را کاهش می دهد، افزود: تاکنون تعدادي از دامداری هاي صنعتي و داروخانه از این داروی تولیدی استفاده کرده اند.

وی با اشاره به اینکه تا کنون موفق به درمان بيش از سه هزار گوساله با استفاده از این دارو شده ايم افزود: تولید انبوه این دارو می تواند از خروج ارز از کشور به منظور خرید انواع آنتیبیوتیکهای جلوگیری كند و با توليد بيش از دو ميليون ساشه از اين محصول مي توان با تامين نياز داخلی كشور، برای بیش از ۳۰نفر بهطور مستقیم و ۵۰نفر بهصورت غیرمستقیم اشتغالزایی شود.

قائدی گفت: با توليد داروهاي حاوي آنتي بادي، امكان خودكفايي کشور در بخش داورهاي دامپزشکی در اين دسته از داروها فراهم شده است.

به گفته وی همچنین با دست یابی به این نحوه تولید دارو امکان صادرات این محصولات به کشورهای خاورمیانه با توجه به ظرفیت کشورهای همسایه در پرورش دام بزرگ و کوچک فراهم خواهد شد.


منبع :: http://isfahan.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  پیروزی بانوان نامی نو مقابل مناطق نفت خیز جنوب

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد