سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰
3:12:47 - جمعه 28 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تمرکزگرایی در کشور مانع از تصمیم گیری محلی شده است
تمرکزگرایی در کشور مانع از تصمیم گیری محلی شده است
اصفهان- ایرنا- فرماندار تیران و کرون گفت: تمرکزگرایی در کشور و نبود اختیارات مانع از تصمیم گیری محلی و بر اساس موقعیت هر منطقه شده است.

به گزارش ایرنا، مجید حججی روز پنجشنبه در ستاد ساماندهی جوانان تیران و کرون این شهرستان افزود: اختیارات و اعتبارات در مرکز کشور متمرکز شده و مسئولان شهرستانی و استانی اختیارات لازم برای مدیریت مناطق خود را ندارند.
وی بیان کرد: تمرکزگرایی و نبود اختیار برای استانداران، مدیران کل و فرمانداران پویایی مدیریت کشور را از بین برده و تصمیم گیری ها متناسب با نیاز هر منطقه نیست.
وی با بیان اینکه شرایط هر قسمت کشور متفاوت با دیگر مناطق است، تصریح کرد: در حوزه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی قادر به اجرای یک دستورالعمل یکسان در همه کشور نیستیم و این چنین تصمیم هایی در بعضی مناطق کارآیی ندارد.
فرماندار تیران و کرون نظرات کارشناسی در شهرستان ها و استان ها را برای خروج از مشکلات مهم خواند و گفت: مدیران در تهران نباید خود را آگاه به همه مسائل بدانند بلکه باید از نظرات کارشناسان شهرستانی در تصمیم گیری های کشور استفاده کنند.
وی واگذاری اختیار به استان ها برای تصمیم گیری نسبت به یارانه ها را مهم برشمرد و یادآورشد: این اقدام رضایت مندی مردم را افزایش می دهد و یارانه به افراد نیازمند واقعی می رسد.
حججی با بیان اینکه در حوزه ازدواج جوانان باید تصمیم گیری ها به استان ها واگذار شود، خاطرنشان کرد: موانع پیش روی ازدواج در هر منطقه متفاوت است و باید کارگروه های شهرستانی و استانی برای این موانع برنامه ریزی و تسهیلات و امکانات را فراهم سازند.
وی برخورد سلیقه ای بانک ها در اختصاص تسهیلات را از چالش های منطقه اعلام کرد و گفت: در موضوع وام ازدواج و اشتغال نباید بانک ها به صورت سلیقه ای عمل کنند و شرایط سختی را پیش روی متقاضیان قرار دهند.
۲۰ هزار نفر از جمعیت ۷۲ هزار نفری شهرستان تیران و کرون را جوانان تشکیل می دهند.
ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان تیران و کرون هر ۴۵ روز یکبار در فرمانداری این شهرستان تشکیل مسائل مربوط به جوانان در این ستاد بررسی می شود و در این جلسه تشکیل کارگروهی برای تصمیم گیری پیرامون موانع ازدواج به تصویب رسید.
۷۱۳۱/۶۰۲۶/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  میزگرد 'چالشهای زیرساختی کلانشهر اصفهان برای مقابله با حوادث طبیعی' برگزار شد
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد