جمعه, ۹ خرداد , ۱۳۹۹
19:49:11 - دوشنبه 11 مه 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تقاضای مردم برای خرید اقلام بهداشتی مقابله با کرونا در روزهای اخیر افزایش یافته است
تقاضای مردم برای خرید اقلام بهداشتی مقابله با کرونا در روزهای اخیر افزایش یافته است
قرارگاه مقابله با کرونا بسیج دانشجویی اصفهان در بیانیه‌ای گزارشی از وضعیت ارائه محصولات بهداشتی مرتبط با شیوع کرونا در این استان ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، قرارگاه مقابله با کرونا بسیج دانشجویی اصفهان در بیانیه‌ای خطاب به مردم این استان و استاندار، دادستان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نکاتی را در خصوص ارائه محصولات بهداشتی مقابله با کرونا مطرح کردند.

در این بیانیه آمده است:

مردم ارجمند اصفهان ضمن قبولی طاعات و عبادات تان در ایام مبارک ماه رمضان و آرزوی سلامتی، با توجه به افزایش نسبی کرونا در این روز‌های اخیر تقاضای مردم نسبت به خرید اقلام بهداشتی افزایش پیدا کرده است. اما با توجه به هشدار مسئولین پزشکی پیرامون کرونا و اجرای ناقص طرح فاصله گذاری هوشمند توسط مسئولین اجرایی رعایت مسائل بهداشتی و تجمع در فضا‌های عمومی باعث شروع موج دوم شیوع ویروس مربوطه شروع شده است؛ لذا با تأکید بر رعایت الزامات بهداشتی توسط مردم عزیز مثل سابق، نظارت و بررسی صورت گرفته از داروخانه‌های استان در روز‌های اخیر توسط دانشجویان انقلابی آمار مطلوبی از وضعیت عرضه اقلام بهداشتی در استان گزارش گردیده که خوشبختانه از ۴ قلم کالای پر مصرف بهداشتی مبارزه با کرونا (انواع دستکش، انواع ماسک، انواع ژل ضدعفونی کننده و انواع الکل) هیچ کالایی از اقلام یاد شده، نایاب و غیر قابل دست یافتن نیست و با یک جستجوی معمولی، همه موارد یاد شده قابل دسترسی است. اما نکته مهم این هست که قیمت برخی کالا‌ها در طول این روز‌ها افزایش نسبی داشته است که نیاز به پیگیری ویژه مسئولین مربوطه دارد.

بررسی انجام شده از ۸۰ داروخانه در سطح استان؛ نشان دهنده این موضوع است که در بیش از ۵۴ درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع الکل، در ۴۵ درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع ماسک، در ۴۰ درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع دستکش و در ۶۵ درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع اسپری یا ژل ضد عفونی کننده، موجود است و این بدین معنی است که در حدود ۶۰ درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع ۴ مورد کالای پرمصرف مبارزه با کرونا، قابل دستیابی است. این اعداد حکایت از آن دارد که تقاضا نسبت به اقلام بهداشتی از جانب مردم کمتر شده و اجناس با برند‌های مختلف وارد بازار شده و در اکثر داروخانه‌ها شاهد افزایش قیمت نسبی می‌باشیم. ولی لازم بذکر است نیاز می‌باشد که مردم در این روز‌ها فاصله گذاری هوشمند را در داروخانه‌ها و محیط‌های اجتماعی و پرتردد رعایت نمایند تا شاهد افزایش دوباره شیوع این ویروس در استان نباشیم.
نکات قابل توجه:

خبر جدید  مطالعه کتاب تنها راه اثرگذاری دانشجویان تشکل‌های انقلابی در جامعه است

• با توجه به ادامه روند شیوع ویروس کرونا، متأسفانه فاصله گذاری هوشمند در اکثر داروخانه‌ها رعایت نمیگردد.

• به مسئولین دولتی و اجرایی متذکر می‌گردد با توجه به شروع موج دوم شیوع ویروس مسأله طرح هوشمند فاصله گذاری اجتماعی را جدی گرفته و الزامات اجرای آن را در اسرع وقت فرهم نمایند و به آن‌ها گوشزد می‌گردد؛ در این روز‌های روند افزایش بیماری کوئید ۱۹ اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند را در اماکن‌های عمومی و مکان‌های پرخطر بالاخص در داروخانه‌ها و وسایل حمل و نقل عمومی را جدی بگیرند و این امر نیازمند توجه بیشتر نهاد‌های نظارتی است.

• با توجه به ورود کالا‌ها و اقلام بهداشتی مختلف در بازار و داروخانه‌های استان، شاهد افزایش قیمت نسبی می‌باشیم.

• با توجه به بازگشایی اماکن تفریحی و تفرجگاه ها، انتظار می‌رود مسئولین محترم مسائل بهداشتی را در این مکان‌ها جدی بگیرند و نکات بهداشتی را به مردم عزیز در این مکان‌ها اعلام نمایند.

• با توجه به افزایش تردد بیماران مختلف در مطب پزشکان متاسفانه فاصله گذاری اجتماعی و رعایت موارد بهداشتی رعایت نمی‌گردد انتظار می‌رود پزشکان محترم مسائل بهداشتی را در اتاق‌های انتظار جدی بگیرند و از نیز مسئولین محترم نکات بهداشتی را به مردم عزیز در این مکان‌ها اعلام نمایند.

• به نهاد‌های مسئول گوشزد می‌گردد؛ در این روز‌های التهاب دوباره بازارِ اقلامِ پیشگری از کرونا، این نگرانی وجود دارد که اقلام تقلبی و بعضاً مخرب در بسته بندی‌های عادی و بدون علائم تضمین کننده بهداشت و سلامت کالا، به مردم عرضه و موجب تشدید بحران گردد که نیازمند توجه بیشتر نهاد‌های نظارتی است.

خبر جدید  بیش از ۱۰۰۰ دانشجوی بسیجی اصفهان برای خدمت جهادی در مناطق سیل زده اعلام آمادگی کردند

گزارش بعدی قرارگاه مقابله با کرونای بسیج دانشجویی استان اصفهان، از اوضاع ارائه اقلام پر مصرف مبارزه با کرونا و نیز رعایت فاصله گذاری‌های هوشمند در داروخانه‌های استان اصفهان، به زودی و در روز‌های آینده، به محضر مردم عزیز اصفهان، ارائه خواهد شد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد