دوشنبه, ۲۳ فروردین , ۱۴۰۰
2:23:54 - دوشنبه 24 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تسهیلات کارا به ۴۸ طرح روستایی اردستان پرداخت می شود
تسهیلات کارا به ۴۸ طرح روستایی اردستان پرداخت می شود
کاشان – ایرنا – فرماندار اردستان از قطعی شدن پرداخت نزدیک به ۲۵ میلیارد ریال تسهیلات طرح کارا به ۴۸ طرح در این شهرستان از سوی بانک های عامل خبر داد.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا تاملی روز یکشنبه در جلسه کارگروه اشتغال اردستان گفت: سهمیه این شهرستان در سال ۹۶ از طرح کارا مبلغ ۴۰ میلیارد ریال بود که تا کنون نزدیک به ۲۵ میلیارد ریال آن مصوب و قطعی شده است.
وی افزود: پرونده ۷۳ طرح به میزان ۴۶۰ میلیارد ریال تکمیل و به بانک های عامل ارسال شده که ۱۱ برابر سهمیه شهرستان اردستان می باشد.
فرماندار اردستان بیان کرد: سه طرح ملی متقاضی دریافت تسهیلات نیز در شهرستان وجود دارد که پرداخت تسهیلات به کارخانه مقوا و کشتارگاه مرغ مصوب شده است.
وی عنوان کرد: میزان تسهیلات مصوب شده برای هر یک از این ۲ طرح مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال از تسهیلات طرح کارا (روستایی) است.
تاملی میزان اشتغالزایی این طرح ها را افزون بر ۶۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: پرونده طرح سوم با میران ۱۹۰ میلیارد ریال تسهیلات فراگیر پیگیری می شود.
وی در ادامه یادآور شد: نظام اسلامی در ۴۰ سال گذشته همه خدمات زیربنایی مانند آب، برق، گاز، تلفن، راه، مدرسه و امکانات دیگر را به روستاها برده تا از تخلیه و مهاجرت جلوگیری کند اما به دلیل خشکسالی و فقدان درآمد مناسب، با پدیده مهاجرت از روستا رو به رو شدیم.
فرماندار اردستان تصریح کرد: این شهرستان از نظر تعداد روستا و منطقه دارای شرایط ویژه ای است و با پدیده مهاجرت رو به رو می باشد که برای بر طرف کردن این مشکل جا دارد که یک حرکت پیشتازانه انجام دهیم.
وی اضافه کرد: طرح توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی در این راستا در دست تهیه است که پیش نویس آن در اختیار بخشداران و مسئولان اداره ها قرار داده می شود.
تاملی عنوان کرد: بخشداران مسئول پیگیری این طرح با همکاری دهیاران، شوراها، مسئولان اداره ها و افراد صاحب نظر هستند تا پس از بررسی و ارائه راهکار در یک ماه آینده، زمینه مناسب توزیع امکانات و تسهیلات به طور عادلانه تر و ایجاد اشتغال بیشتر در روستاها فراهم شود.
شهرستان افزون بر ۴۲ هزار نفری اردستان در فاصله ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان بیش از ۱۷۲ روستا دارد.
۷۴۳۱/۸۱۲۳

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  ساماندهی رودخانه زاینده رود و مادیها ضروری است
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد