یکشنبه, ۱۹ مرداد , ۱۳۹۹
10:27:40 - شنبه 11 جولای 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تخت فولاد باید در سطح ملی و بین المللی معرفی شود
تخت فولاد باید در سطح ملی و بین المللی معرفی شود
مدیر مجموعه فرهنگی، مذهبی تخت فولاد اصفهان گفت: تخت فولاد باید به منظور ارائه خدمات بهتر این میراث ماندگار و آشنایی مردم با این سرزمین شگفت انگیز در سطح ملی و بین المللی معرفی شود.

 

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جواناز اصفهان سید علی معرک نژاد مدیر مجموعه فرهنگی، مذهبی تخت فولاد اصفهان  اظهار کرد: تمامی پهنه ۷۵ هکتاری مجموعه تخت فولاد را می‌توان به عنوان یک موزه در نظر گرفت که از جمله بخش‌های با ارزش آن از لحاظ تاریخی و فرهنگی می‌توان به سنگ قبور، کتیبه ها، بنا‌ها و معماری‌هایی که در دوره‌های مختلف از جمله ایلخانی، صفویه و قاجار انجام شده اشاره کرد.
او ادامه داد: این ظرفیت‌های بالقوه باعث شده تا تخت فولاد تبدیل به یک سایت موزه شود که این سایت موزه نیاز به تجهیزات و امکانات اضافی ندارد بلکه برای راه اندازی سایت موزه ها، خواناسازی در سه سطح تخت فولاد، سطح شهر اصفهان و در سطح ملی مورد نظر است.
مدیر مجموعه فرهنگی، مذهبی تخت فولاد اصفهان تصریح کرد: تبدیل تخت فولاد به سایت موزه گردشگری معنوی در حوزه جغرافیایی ملی و بین المللی چشم انداز این مجموعه بوده که قرار است با مشارکت‌هایی که صورت می‌گیرد انجام شود.
معرک نژاد افزود: با توجه به اینکه باید با استفاده از تعاملات و تبادلات فرهنگی در سطح ملی، برنامه ریزی‌های دقیقی انجام دهیم با کمیته ملی موزه‌های ایران که یک نهاد ملی است تفاهم نامه ملی امضا کردیم تا این نهاد در سطح بین المللی مجموعه را در زمینه‌های ارائه خدمات و آشنایی با سطح جهانی موزه‌ها حمایت و پشتیبانی کند.
او ادامه داد: امضای تفاهم نامه با کمیته ملی موزه‌های ایران سبب می‌شود بتوانیم تخت فولاد را به عنوان یک سایت موزه گردشگری به شبکه‌های موزه جهانی مرتبط کنیم.
مدیر مجموعه فرهنگی، مذهبی تخت فولاد اصفهان با بیان اینکه این تفاهم نامه به تبلیغات و بازاریابی ما در این زمینه کمک می‌کند، بیان کرد: این تفاهم نامه در نوع خود بینظیر و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است به همین جهت سعی داریم اقدامات پویا سازی و خدمات بهتر را بر روی آثاری که در سال ۱۳۷۵ با کمک سازمان میراث فرهنگی اصفهان به ثبت ملی رسیده است، انجام دهیم.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  سلام دنیا!
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد