شنبه, ۲ بهمن , ۱۴۰۰
11:52:30 - چهارشنبه 11 نوامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تجمع کشاورزان شرق اصفهانی به دلیل عدم تحقق وعده‌های مسئولان
تجمع کشاورزان شرق اصفهانی به دلیل عدم تحقق وعده‌های مسئولان
نماینده اصفهان در شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه کشاورزان این شهرستان امروز برای احقاق حق‌شان دست به تجمع زده‌اند، گفت: علت این اعتراض عمل نکردن مسئولان به وعده‌هایشان است.

شعار سال: نماینده اصفهان در شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه کشاورزان این شهرستان امروز برای احقاق حق‌شان دست به تجمع زده‌اند، گفت: علت این اعتراض عمل نکردن مسئولان به وعده‌هایشان است.

حسنعلی مبینی نژاد درباره تجمع کشاورزان شرق اصفهان که امروز – دوشنبه ۱۹ آبان ماه – انجام شد، اظهار داشت: این کشاورزان طی سال‌های متمادی به دنبال حق آبه‌شان بوده‌اند. دولت هر بار به آن‌ها وعده‌هایی داده است که مدتی به صورت مسکن این سر و صدا‌ها را خوابانده است، اما تاکنون اقدام جدی برای رفع مشکل این کشاورزان از سوی مسئولان انجام نشده است.

او افزود: آبی که به استان یزد منتقل کردند در واقع حق آبه کشاورزان استان اصفهان بوده است. قرار بر این بود که تونل سوم را افتتاح کنند و بخشی از آبی را که به استان یزد منتقل می‌شودبه اصفهان منتقل کنند که این کار انجام نشد و به استان یزد منتقل شد.

نماینده اصفهان در شورای عالی استان‌ها ادامه داد: حتی بخش از آب را به مراکز صنعتی استان اصفهان منتقل کردند. اما حق آبه کشاورزان را ندادند. سال هاست این کشاورزان چشم به راه انتقال آب هستند. البته برای کشت قبلی به آن‌ها مقداری آب داده شد، اما برای کشت محصول جدید که گندم است و الان به آب نیاز دارند آبی منتقل نکردند.

مبینی نژاد ادامه داد: این موضوع باعث شد که دوباره کشاورزان نسبت به حق شان تجمع کنند.

عضو شورای عالی استان‌ها عنوان کرد: قرار بود برای رفع مشکل حق آبه کشاورزان اصفهان تونل بهشت آباد را راه اندازی کنند که این تونل نیز تعطیل شد و عملا حق و حقوق کشاورزان اصفهانی دارد به سمت استان یزد هدایت می‌شود.

خبر جدید  زمان بازگشایی آب زاینده رود در جلسه وزارت نیرو مشخص می‌شود

او افزود: کشاورزان از این موضوع نگرانند که سال‌ها به آن‌ها وعده دادند که حق و حقوشان را در مورد حق آبه خواهند داد، ولی متاسفانه این موضوع به درستی مدیریت نمی‌شود و کاملا حق به جانب کشاورزان است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۹، کدخبر: ۹۹۳۱۵۵، www.ilna.news

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد