چهارشنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۰
2:37:21 - سه‌شنبه 25 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیش از ۸۴ درصد مناطق اردستان درگیر خشکسالی متوسط است
بیش از ۸۴ درصد مناطق اردستان درگیر خشکسالی متوسط است
کارشناس اداره هواشناسی اردستان گفت: ۸۴٫

کارشناس اداره هواشناسی اردستان گفت: ۸۴٫۵ درصد شهرستان اردستان درگیر خشکسالی متوسط و ۱۵٫۵ مناطق درگیر خشکسالی شدید است.

داوود صداقت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا – منطقه اصفهان در اردستان، اظهار کرد: وضعیت بارشی کل منطقه شهرستان از ابتدای سال آبی جدید ۹۷- ۹۸ به میزان ۳۲٫۳ میلی‌متر بوده که نسبت به بلند مدت بارندگی‌ها رشد ۱۵٫۲ داشته است.

وی افزود: یک سال آبی در اردستان باید ۱۲۰ میلی‌متر بارش داشته باشد، ولی تا پایان آذرماه این میزان ۲۷٫۳ درصد سال آبی را دریافت کردیم. میزان بارش در سال زراعی خوب نبوده که کاهش ۳۸درصدی نسبت به بلندمدت را نشان می‌دهد.

کارشناس اداره هواشناسی اردستان گفت: میزان بارش در شرق و شمال بارش خوبی نبوده است ولی به دلیل میزان بارش خوب در غرب شهرستان میانگین بارش را بهبود بخشید و رشد ۲۸درصدی نسبت به مدت مشابه را شاهد باشیم.

صداقت با بیان اینکه در سال زراعی ۹۶ – ۹۷ مقدار  بارش در اردستان به میزان صفر میلی‌متر ثبت شده است، افزود: در سال زراعی ۹۷ – ۹۸ میزان بارش به میزان ۱۶.۶ میلی متر ثبت شده است که با افزایش بارندگی‌ها مواجه هستیم. همچنین میزان بارش نسبت به بلندمدت سال زراعی تا آخر آذرماه باید ۲۷ میلی‌متر باشد که کاهش ۳۸درصدی را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه در دو سال گذشته اصلاً بارش‌های خوبی را در منطقه اردستان شاهد نبودیم، ادامه داد: میزان بارش آذرماه در اردستان ۷٫۹ میلی‌متر بوده است که باید ۱۶٫۲ باشد که با کاهش بارندگی‌ها مواجه هستیم.

کارشناس اداره هواشناسی اردستان، خاطرنشان کرد: با توجه به پیش‌بینی‌ها میزان بارندگی در زمستان نرمال و کمتر از نرمال است، پس بارش‌های خوبی را در منطقه نخواهیم داشت. البته بارندگی‌ها بهتر از دو سال قبل است.

خبر جدید  خروج آمریکا از منطقه یک فرصت برای ایران

صداقت در خصوص وضعیت خشکسالی گفت: ۸۴٫۵ درصد اردستان درگیر خشکسالی متوسط و ۱۵٫۵ مناطق درگیر خشکسالی شدید است.
کد خبرنگار: ۱۳۰۹۵

انتهای پیام
منبع :: http://isfahan.isna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد