سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰
1:22:22 - سه‌شنبه 1 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیابا‌ن‌زدایی استان اصفهان با پساب تصفیه خانه شمال کنترل می‌شود
بیابا‌ن‌زدایی استان اصفهان با پساب تصفیه خانه شمال کنترل می‌شود
رئیس اداره امور بیابان اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان گفت: تا یک ماه آینده برای اجرای پروژه‌های بیابان‌زدایی استان، انتقال پساب تصفیه خانه شمال صورت می‌گیرد .

حسینعلی نریمانی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به اعتبارات بیابانزدایی استان اظهار داشت: دو بخش اعتبارات استانی و ملی برای پروژههای مختلف بیابانزدایی تخصیص یافته است.

وی افزود: امسال در بخش اعتبارات استانی مبلغ یک میلیارد و ۱۱۳ میلیون تومان، صرف ۶۵ کیلومتر نهال کاری در کانون بحران شهرستان نائین، ۳۰ کیلومتر احداث بادشکن زنده در شهرستان اردستان، ۵ کیلومتر بادشکن زنده در آران و بیدگل، ۱۰ کیلومتر بادشکن زنده در خورو بیابانک،۱۱۲ هکتار مراقبت و آبیاری و ۵۳ هزار و ۵۷۱ هکتار حفاظت از جنگلهای دست کاشت تاغ شده است.

رئیس اداره امور بیابان اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان با بیان اینکه امسال در اعتبارات ملی، اعتبار مشخصی به این ارگان داده نشد، گفت: اعتبارات تخصیص داده شده برای بحث آبیاری پروژههای سال قبل بود.

وی خاطرنشان کرد: یکهزار و ۳۷۵ هکتار عملیات مراقبت و آبیاری در شهرستانهای خور و بیابانک، نائین، اصفهان، برخوار و آران و بیدگل در سال جاری انجام شده است.

نریمانی با اشاره به کانون بحران درجه یک (سگزی) در استان، اظهار داشت: سال جاری سه پروژه در این راستا در حال اجراست.

وی بیان کرد: نخستین پروژه، آبیاری و نگهداری ۵۰۰ هکتار پروژه نهالکاری است که در پایگاه شهید بابایی، نهال کاری آن سال گذشته اجرا شده و امسال نگهداری و آبیاری آن در حال انجام است.

خبر جدید  اصفهان| ذوب‌آهن و استقلال؛ جنگ سرمربی‌ها

رئیس اداره امور بیابان اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان ادامه داد: دومین پروژه ایجاد کانال به طول ۲۰ کیلومتر و انتقال پساب تصفیهخانه شمال است که تا یک ماه آینده آغاز میشود. زمینه ساز پروژه سوم، نهالکاری به وسعت ۴۰۰ هکتار برای اجرای پروژههای بیابانزدایی در راستای کمک به استفاده از آبهای نامتعارف برای بیابانزدایی است.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از پروژه پساب برای بیابانزدایی، معمولا ۵۰ درصد صرفهجویی در اعتبارات به همراه دارد و راندمان احیایی پوشش گیاهی بالاست و میتوان گفت ۹۰ درصد آنها سبز میشوند.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد