دوشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۰
16:34:37 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
به ازای هر ۶ نفر یک بازنشسته داریم
به ازای هر ۶ نفر یک بازنشسته داریم
مدیر کل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی گفت: در سال ۱۳۴۰ به ازای هر ۲۵ نفر که در سازمان تامین اجتماعی به پرداخت بیمه مشغول بود یک نفر بازنشسته داشتیم، اما اکنون به ازای هر ۶ نفر یک بازنشسته داریم. به گزارش ایسنا، رضا معینی در سلسله نشست‌های هم اندیشی تامین اجتماعی […]

مدیر کل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی گفت: در سال ۱۳۴۰ به ازای هر ۲۵ نفر که در سازمان تامین اجتماعی به پرداخت بیمه مشغول بود یک نفر بازنشسته داشتیم، اما اکنون به ازای هر ۶ نفر یک بازنشسته داریم.

به گزارش ایسنا، رضا معینی در سلسله نشست‌های هم اندیشی تامین اجتماعی (تامین اجتماعی، عدالت و دموکراسی) که بعد از ظهر روز گذشته برگزار شد، به برسی چالش‌ها و فرصت‌های سازمان تامین اجتماعی پرداخت و با بیان اینکه اکنون ۵۱ درصد از جامعه کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی است، اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی سالانه بیش از ۶ هزار میلیارد تومان پرداختی دارد اما هیچ گونه کمکی از طرف دولت به این سازمان نمی‌شود.

وی افزود: در سال ۱۳۴۰ به ازای هر ۲۵ نفر که در سازمان تامین اجتماعی به پرداخت بیمه مشغول بود یک نفر بازنشسته داشتیم، اما اکنون به ازای هر ۶ نفر یک بازنشسته داریم. در سال گذشته ۴۸ میلیارد تومان پول وصول کردیم، اما در مقابل ۶۲ میلیارد هزینه پرداخت کردیم.

مدیر کل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه دولت گروه های مختلفی را وارد سیستم تامین اجتماعی کرده است تصریح کرد: دولت ۲۰ درصد از حق بیمه افرادی که وارد سیستم کرده را می پردازد و ۱۰ گروه مختلف را وارد سیستم تامین اجتماعی کرده است، اما تا کنون یک ریال پرداخت نکرده است. اگر سازمان تامین اجتماعی دچار مشکل شود دولت نمی تواند برای رفع مشکل اقدامی انجام دهد. مثال کوچک این اتفاق،  صندوق فولاد با یک میلیون جمعیت است که پس از گذشت ۳ سال دولت هنوز با جلسات مکرر در حال بررسی موضوع است، اما اتفاقی نیافتاده است.

خبر جدید  «مناسب سازی» مهمترین رویکرد حوزه توانبخشی بهزیستی اصفهان است

وی یکی دیگر از چالش‌های سازمان تامین اجتماعی را تصویب قوانین غیرکارشناسی برای این سازمان دانست و گفت: این سازمان به اندازه کافی شناخته شده نیست. در کتاب های آموزش و پرورش حتی گل دوزی هم آموزش می دهند اما از سازمان تامین اجتماعی چیزی نیست. در هیچ دانشگاهی رشته ای تحت عنوان تامین اجتماعی وجود ندارد.

مدیر کل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه قرارداد های سازمان تامین اجتماعی باید سه جانبه گرا باشد، گفت: در هر قرارداد باید مثلث کارگر، کارفرما و دولت حفظ شود، اما سه جانبه گرایی در تامین اجتماعی تزئینی است. تورم و اقتصاد ضعیف از دیگر چالش هایی است که به سازمان تامین اجتماعی آسیب وارد می کند.
 

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد