جمعه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۰
10:08:46 - شنبه 10 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بزرگترین دریاچه نمک ایران به نام ۳ استان ثبت ملی می شود
بزرگترین دریاچه نمک ایران به نام ۳ استان ثبت ملی می شود
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی آران و بیدگل جواد صدیقیان با اشاره به اینکه نشست شورای ثبت آثار تاریخی استان اصفهان و بررسی و تصویب پرونده های ثبت ملی در حوزه میراث طبیعی برگزار شد، اظهار داشت: در این نشست ۱۱ اثر طبیعی استان اصفهان جهت ثبت ملی به […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی آران و بیدگل جواد صدیقیان با اشاره به اینکه نشست شورای ثبت آثار تاریخی استان اصفهان و بررسی و تصویب پرونده های ثبت ملی در حوزه میراث طبیعی برگزار شد، اظهار داشت: در این نشست ۱۱ اثر طبیعی استان اصفهان جهت ثبت ملی به تصویب رسید که ۴ اثر طبیعی به شهرستان آران و بیدگل اختصاص داشت.

وی تصریح کرد: در این نشست پرونده بزرگترین دریاچه نمک ایران با عنوان دریاچه نمک آران و بیدگل به تصویب اولیه رسید.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل تاکید کرد: این اثر طبیعی جهت تصویب نهائی به شورای ثبت ملی کشور ارجاع می شود تا در صورت تایید به صورت مشترک به نام سه استان اصفهان، سمنان و قم ثبت شود.

وی افزود: همچنین در این نشست محوطه طبیعی نوار ریگ بلند آران و بیدگل مطرح شد که اعضا پرونده آن را برای ارسال به شورای ثبت ملی به تصویب رساندند.

صدیقیان در ادامه اظهار داشت: پرونده میراث طبیعی محوطه فسیل آباد و کویر چاله سنبک هم از دیگر پرونده های حوزه میراثی آران و بیدگل بود که جهت بررسی نهائی و دریافت شماره ثبت ملی به شورای ثبت ملی کشور ارسال شد.

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  جعبه سیاه طی یک گشت 5 ساعته پیدا شد

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد