چهارشنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۰
14:29:44 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برنامه‌ریزی درسی پنهان و تربیت دانش‌آموزان
برنامه‌ریزی درسی پنهان و تربیت دانش‌آموزان
یافته‌های یک پژوهش نشان می‌دهد دانش‌آموزان در ارتباط با مهارت‌هاي شهروندي تجارب مثبت و منفي زيادي کسب می‌کنند که بیانگر تغييرات در نگرش، اخلاق و.

یافته‌های یک پژوهش نشان می‌دهد دانش‌آموزان در ارتباط با مهارت‌هاي شهروندي تجارب مثبت و منفي زيادي کسب می‌کنند که بیانگر تغييرات در نگرش، اخلاق و… آنها است. آگاهي از مقوله، برنامه‌ريزي مسئولان جامعه را آسان‌تر مي‌کند.
به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان، امین ملازهی دانشجو دکتری تخصصی رشته برنامه‌ریزی درسی به بررسی “تحلیل برنامه درسی پنهان براساس مولفه‌های تربیت شهروندی موثر در دوره دبیرستان” پرداخت.
این تحقیق مبتني بر پژوهش پديدارشناختي است و به تبيين تجارب زيسته دانش‌آموزان پرداخت. در این مطالعه شرکت کنندگان دانش آموزان پسر و دختر سال‌هاي سوم و چهارم رشته‌هاي متوسطه نظري از ۶ منطقه آموزشي يا شهرستان استان سيستان و بلوچستان انتخاب شدند. برنامه درسي پنهان مهمترین نقش را در تربیت مهارت‌هاي شهروندي دانش‌آموزان دارد.
این دانش‌آموزان با روش نمونه گيري ملاک محور انتخاب و با ابزار کک گردآوري اطلاعات و مصاحبه نيمه ساختاريافته مطالعه انجام شد. روش تجزيه و تحليل اطلاعات، کدگذاري موضوعي بود که براي افزايش اطمينان‌پذيري پژوهش، مصاحبه‌ها با يک برنامه قبلي و با رضايت دانش‌آموزان در يک فضاي مناسب و رعايت شرايط مصاحبه با راهنمايي‌هاي لازم و به دور از سوءگيري و اعمال نظر خاص انجام شد.
بعد از تجزيه و تحليل اطلاعات و حذف کدهاي مشترک، کد مفهومي که بيانگر تجارب مشارکت‌کنندگان بود در پنج دسته اصلي شامل بهداشت فردي و جمعي، قدرشناسي از ميراث فرهنگي، مشارکت، قانون و توانايي حل مسئله دسته بندی شدند. 
یافته های این تحقیق نشان داد که دانش آموزان در ارتباط با مهارت هاي شهروندي تجارب مثبت و منفي زيادي کسب می کنند که بیانگر تغييرات در نگرش، اخلاق و… آنها است و آگاهي از آن، برنامه ريزي براي مسئولان جامعه را آسان‌تر مي کند.
به گزارش ایسنا، این رساله با راهنمایی محمد حسین یارمحمدیان در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان دفاع شد.

خبر جدید  متحدیم و در برابر جارچیان می‌ایستیم

انتهای پیام
منبع :: http://isfahan.isna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد