شنبه, ۱۰ آبان , ۱۳۹۹
12:33:08 - پنج‌شنبه 1 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بررسی طرح «انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات» در کلانشهرهای کشور
بررسی طرح «انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات» در کلانشهرهای کشور
به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی نجفی پیش از ظهر پنج شنبه در نشست خبری به مناسبت برگزاری نشست کلان شهرهای کشور در اصفهان با بیان اینکه مدیریت شهری خاکریز نخست برخورد با مشکلات است، اظهار داشت: طرح نوسازی حمل و نقل کشور که بخش زیادی از آن به بخش شهری اختصاص دارد و نوسازی بافت […]

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی نجفی پیش از ظهر پنج شنبه در نشست خبری به مناسبت برگزاری نشست کلان شهرهای کشور در اصفهان با بیان اینکه مدیریت شهری خاکریز نخست برخورد با مشکلات است، اظهار داشت: طرح نوسازی حمل و نقل کشور که بخش زیادی از آن به بخش شهری اختصاص دارد و نوسازی بافت های فرسوده کشور از اقدامات قابل توجه دولت در حوزه کلان شهرها است.

بررسی لایحه درآمدهای پایدار شهری در دولت

وی با بیان اینکه آنچه تاکنون انجام شده است برابر با همه نیازها و انتظارات ما نیست، افزود: لایحه مهم درآمدهای پایدار شهری در دولت در حال بررسی است که نظرات مطرح شده شهرداران در جلسه نشست کلان شهرهای کشور را به دولت منتقل می کنیم.

شهردار تهران با بیان اینکه لایحه دیگر مورد بحث در کمیسیون اقتصادی قانون دایمی شدن مالیات بر ارزش افزوده است، بیان داشت: بخش زیادی از این درآمد پس از تحصیل به کلان شهرها برمی گردد و در رفع مشکلات شهری بسیار کمک کننده است.

طرح و لایحه مدیریت به هم پیوسته یکپارچه شهری نیازمند اصلاح است

وی با بیان اینکه مدیریت به هم پیوسته یکپارچه شهری نیز در نشست کلان شهرها مورد بحث قرار گرفت، ابراز داشت: طرح مجلس و لایحه ای در دولت در این ارتباط مورد بحث است که نهایی نشده و نظرات شهرداران در ارتباط با اصلاحات اساسی آن را به دولت منتقل می کنیم.

نجفی ابراز داشت: همچنین نکات مختلفی در ارتباط با مشکلات و ظرفیت ها و توانایی های کلان شهرهای کشور مطرح و مقرر شد به شکل جدی دنبال شود.

خبر جدید  نماز عید سعید فطر در ۱۸۸ امامزاده استان اصفهان برگزار می‌شود

 دبیرخانه مجمع شهرداران کلان شهرهای کشور باید تقویت و پیگیری شود

وی اضافه کرد: دبیرخانه مجمع شهرداران کلان شهرهای کشور باید تقویت و پیگیری شود و نظرات کارشناسی و پیشنهادهای شهروندان در این ارتباط مورد بررسی قرار گیرد.

شهردار تهران در پاسخ به سوال خبرنگار مهر، در ارتباط با اینکه با توجه به پیوستن اصفهان به طرح «انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات» به عنوان نخستین شهر کشور، برنامه ای در این ارتباط برای دیگر شهرها وجود دارد یا خیر، گفت: موضوع انتشار آزاد اطلاعات در جلسه  «کلان شهرها»به طور کلی مورد بحث قرار گرفته و برای شهرداران شفاف سازی شد و جزئیات طرح و نگارش بیانیه ای در این زمینه در جلسات بعدی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد