چهارشنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۹
12:45:00 - شنبه 24 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانوی ۳۲ ساله اصفهانی به ۳ نفر زندگی دوباره بخشید
بانوی ۳۲ ساله اصفهانی به ۳ نفر زندگی دوباره بخشید
مریم خلیفه سلطانی در گفت‌و گو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه مرحوم “فاطمه حسن‌خانی مطلق” ۳۲ ساله ساکن اصفهان بر اثر سانحه تصادف دچار مرگ مغزی شده و در مرکز آموزشی درمانی امین اصفهان بستری بودف اظهار کرد: پس از اظهار نظر پزشکان در خصوص تایید مرگ مغزی این بیمار، مشاوره‌های لازم برای اهدای […]

مریم خلیفه سلطانی در گفت‌و گو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه مرحوم “فاطمه حسن‌خانی مطلق” ۳۲ ساله ساکن اصفهان بر اثر سانحه تصادف دچار مرگ مغزی شده و در مرکز آموزشی درمانی امین اصفهان بستری بودف اظهار کرد: پس از اظهار نظر پزشکان در خصوص تایید مرگ مغزی این بیمار، مشاوره‌های لازم برای اهدای اعضای بدن وی با خانواده‌اش در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه به دنبال موافقت خانواده این بیمار، وی را برای انجام اعمال اهدای عضو به بیمارستان الزهرا (س) منتقل کردند، افزود: وی این بیمارستان تحت عمل جراحی برداشت اعضا قرار گرفت و عمر دوباره‌ای به سه بیمار نیازمند پیوند عضو، بخشیده شد.

مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوند مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) اصفهان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۰ مورد اهدای عضو در این بیمارستان انجام شده است، تصریح کرد: کلیه‌های این بیمار مرگ مغزی در مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) اصفهان و مرکز آموزشی درمانی نور و علی اصغر (ع) به دو بیمار نیازمند اهدا شد و کبد وی نیز در بیمارستان الزهرا (س) اصفهان به بیماری دیگر حیاتی دوباره بخشیده شد.

وی ادامه داد: پنجاه و یکمین عمل موفقیت آمیز جراحی پیوند کبد در اصفهان توسط دکتر “بهنام صانعی” فوق تخصص پیوند کبد و مجاری صفراوی در اتاق عمل الکتیو مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) انجام شد.

خلیفه سلطانی با اشاره به ۳۶ مورد مرگ مغزی منجر به اهدای عضو در سال گذشته اصفهان، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون شمار زیادی از بیماران نیازمند پیوند عضو در لیست انتظار به سر می‌برند و به سختی هزینه‌ها و رنج بیماری را تحمل می‌کنند و این در حالی است که خداوند با دادن فرصت به برخی افراد برای بخشیدن حیات دوباره به این بیماران لذت شیرین بخشش را نصیب آنان می‌کند.

به گزارش ایمنا، اعضای قابل اهدا شامل قلب و ریه‌ها، کبد و روده‌ها، لوزالمعده و کلیه‌ها است که علاوه بر این اعضا، برخی از بافت‌های بدن نیز قابل پیوند هستند. با اهداء قرنیه می‌توان بینایی را به فردی که دچار صدمه شدید به چشم شده بازگرداند، تاندون و غضروف سبب بازسازی اعضا آسیب دیدهٔ مربوطه می‌شوند، پیوند استخوان می‌تواند، مانع قطع عضو در سرطان استخوان شود، دریچه قلب برای کودکان با بیماری مادرزادی دریچه‌ای و بزرگسالان با دریچه آسیب دیده به کار می‌رود، پیوند پوست نجات بخش بیماران با سوختگی شدید است و پیوند مغز استخوان تنها درمان ممکن در بعضی از سرطان‌های خون است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد