شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰
12:45:46 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بالاترین کیفیت تولیدات فولادی در کشور متعلق به ذوب آهن اصفهان است
بالاترین کیفیت تولیدات فولادی در کشور متعلق به ذوب آهن اصفهان است
به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، فنایی در گفتگویی در خصوص کنترل کیفیت سازه های فولادی در شرکت ذوب آهن اصفهان افزود: به شرط تهیه فولاد از کارخانه های معتبر، فولاد مصالح مناسب و شکل پذیری است که کنترل کیفیت آن کارخانه ای و بسیار عالی است. همه مشکلات سازه های فولادی که می تواند […]

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، فنایی در گفتگویی در خصوص کنترل کیفیت سازه های فولادی در شرکت ذوب آهن اصفهان افزود: به شرط تهیه فولاد از کارخانه های معتبر، فولاد مصالح مناسب و شکل پذیری است که کنترل کیفیت آن کارخانه ای و بسیار عالی است. همه مشکلات سازه های فولادی که می تواند در زلزله به خرابی آنها منجر شود، مربوط به اتصالات آنها است. بخشی از کنترل کیفی سازه های فولادی به ساخت اسکلت بر می گردد که عملاً در پروژه های بزرگ، کارفرما معمولاً یک ناظر مقیم در محل کارخانه اسکلت فلزی دارد که بر کلیه مراحل ساخت اعم از تسمه سازی، مونتاژ کاری، جوشکاری و رنگ آمیزی نظارت دارد. مرحله بعد، حمل و نصب اسکلت است که مراقبت های خاص خود را می طلبد.

مزایای سازه های فولادی درمقایسه با ساختمان های بتنی

فولاد شرکت ذوب اهن

فنایی مزایای سازه های فولادی در مقایسه با ساختمان های بتنی را چنین برشمرد: فولاد ذاتاً مصالح بسیار بهتری نسبت به بتن است و مشکلات بتن مانند افت و خزش را ندارد، فولاد بر خلاف بتن، دارای خواص یکنواخت و شکل پذیر است و کنترل کیفیت آن نسبت به بتن که کارگاهی است، کارخانه ای می باشد ، فولاد نسبت مقاومت به وزن بسیار بالاتری از بتن دارد که به کوچکتر شدن ابعاد سازه فولادی منجر شده و نهایتاً سازه سبکتر هم می شود. سبکتر شدن ساختمان، یک مزیت بزرگ برای ساختمان اسکلت فولادی در مواجهه با زلزله است، چون نیروی زلزله متناسب با وزن سازه است ، یکی از مهمترین عواملی که موجب نجات ساختمان در زلزله می شود، شکل پذیری سازه و مصالح آن است و فولاد شکل پذیری را در حد بسیار مطلوبی دارا می باشد، این در حالی است که بتن غیر مسلح فاقد شکل پذیری است و رفتار کششی آن هم بسیار ضعیف و نامطلوب است و حتی علیرغم استفاده از آرماتور در سازه های بتنی مسلح، باز هم شکل پذیری ساختمانهای بتنی از ساختمانهای اسکلت فولادی با همان سیستم باربر جانبی، کمتر خواهد بود.

خبر جدید  پرداخت صدقه 26 میلیارد تومانی مردم اصفهان در سال 1396

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی ادامه داد: فضای اشغال شده توسط ستونهای ساختمان اسکلت فولادی به مراتب کمتر از فضای اشغال شده توسط ستونهای ساختمان اسکلت بتنی است و بنابراین یکی از مزایای ساختمانهای اسکلت فولادی، فضای مرده کمتر آنهاست، در مقایسه با ساختمانهای اسکلت بتنی، سرعت اجرای ساختمان های اسکلت فولادی بسیار بیشتر است و نهایتاً چنانچه به هر دلیلی، نیاز به تخریب ساختمان باشد، ساختمان اسکلت فولادی هم هزینه تخریب کمتری دارد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد