چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰
10:37:05 - جمعه 9 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اینترنت ملی زمینه ساز امنیت فضای مجازی است
اینترنت ملی زمینه ساز امنیت فضای مجازی است
در جلسه کرسی آزاد اندیشی دانشگاه پیام نور سمیرم مطرح شد فرمانده پایگاه بسیج دانشجویی سمیرم گفت: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی از امنیت بالایی برخوردار نیستند و در صورتی این امنیت ایجاد می شود که اینترنتی ملی داشته باشیم. به گزارش خبرنگاربسیج از سمیرم، اولین تریبون آزاد دانشجویی با موضوع فضای مجازی و […]

در جلسه کرسی آزاد اندیشی دانشگاه پیام نور سمیرم مطرح شد

فرمانده پایگاه بسیج دانشجویی سمیرم گفت: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی از امنیت بالایی برخوردار نیستند و در صورتی این امنیت ایجاد می شود که اینترنتی ملی داشته باشیم.

به گزارش خبرنگاربسیج از سمیرم، اولین تریبون آزاد دانشجویی با موضوع فضای مجازی و آسیب های آن به همت بسیج دانشجویی پیام نور سمیرم در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور این شهرستان برگزار شد.

دکتر طاهره قربانی استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور سمیرم با اشاره به تاثیرات مثبت و منفی فضای مجازی در جامعه گفت: فرهنگ سازی قوی ای در مورد استفاده از شبکه های اجتماعی صورت نگرفته است.

در این جلسه که به صورت پرسش و پاسخ ادامه پیدا کرد موضوعاتی همچون تاثیرات فضای مجازی بر روان و سلامت روحی انسان مورد برررسی و گفت و گو قرار گرفت.

یکی از دانشجویان با بیان این مطلب که فیلترینگ هوشمند، خوب و مفید است گفت: فیلتراسیون شبکه های اجتماعی ظلم به جوانان بوده و نباید این گونه برخورد ها در رابطه با فضای مجازی صورت بگیرد.

وی با اشاره به نیاز مندی جامعه برای فرهنگ سازی در مورد استفاده از شبکه های اجتماعی گفت: متاسفانه فضای مجازی بدون فرهنگ سازی در جامعه ما وارد شد که خود به خودی خود لطمات بسیاری را بر پیکره ما به دنبال داشت.

 کاوه ای فرمانده  پایگاه بسیج دانشجویی داشگاه پیام نور با اشاره به مخاطرات این فضا برای خانواده ها گفت: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی از امنیت بالایی برخوردار نیستند و در صورتی این امنیت ایجاد می شود که اینترنتی ملی داشته باشیم.

کاوه ای خاطر نشان کرد: ما باید از شبکه های اجتماعی و جستجوگرهای ایرانی نقد سازنده و حمایت همه جانبه داشته باشیم تا هرچه سریع تر شاهد رشد کیفی و کمی تولیدات داخلی باشیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد