جمعه, ۳ بهمن , ۱۳۹۹
8:12:43 - دوشنبه 12 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ایران پشتوانه موثری برای تقویت فرهنگ و تمدن اسلامی بوده است
ایران پشتوانه موثری برای تقویت فرهنگ و تمدن اسلامی بوده است
گروه فرهنگی: یک استاد دانشگاه با بیان اینکه ایران همواره پشتوانه مهمی برای فرهنگ و تمدن اسلامی بوده است، گفت: پشتوانه فرهنگ و تمدن اسلامی همواره تعیین کننده مسیر ما در انقلاب اسلامی بوده است. محمدحسین ریاحی، استاد تاریخ دانشگاه اصفهان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از اصفهان، در رابطه با هنر اسلامی، […]

گروه فرهنگی: یک استاد دانشگاه با بیان اینکه ایران همواره پشتوانه مهمی برای فرهنگ و تمدن اسلامی بوده است، گفت: پشتوانه فرهنگ و تمدن اسلامی همواره تعیین کننده مسیر ما در انقلاب اسلامی بوده است.

محمدحسین ریاحی، استاد تاریخ دانشگاه اصفهان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از اصفهان، در رابطه با هنر اسلامی، اظهار کرد: مهم‌ترین تاثیری که فرهنگ و تمدن اسلامی به بشر ارائه کرده، شکوفایی هنر و معماری است که تلاش‌ هنرمندان و صاحب‌نظران در زمینه‌های فرهنگی، خلق آثار هنر و معماری اسلامی در حدود ۴۰ سال گذشته را می‌توان از مصداق‌های بارز آن برشمرد.
وی ادامه داد: ایران همواره پشتوانه مهمی برای فرهنگ و تمدن اسلامی بوده است و هنرمندان و معمارانی که در آفرینش آثار تاثیرگذار بودند در این چهار دهه آثار زیبایی را به وجود آورده و یا آثار گذشتگان را نیز ترمیم و مرمت کرده‌اند. در حقیقت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی دستاوردهای بزرگی داشته که اگر ما به خوبی برای اشاعه فرهنگ و هنر اسلامی عمل کنیم، می‌تواند نمونه‌ای موثری برای همه دوره‌ها محسوب شود.
ریاحی خاطرنشان کرد: پشتوانه فرهنگ و تمدن اسلامی همواره تعیین کننده مسیر ما در انقلاب اسلامی بوده است؛ چنانچه به خوبی به این کار ادامه دهیم به دستاوردهای بسیار خوبی خواهیم رسید؛ نمونه کارهای نقاشان، معماران، خوشنویسان و تمام خبرگان این زمینه می‌تواند سمبل مناسبی برای ارائه نمو‌نه‌های هنر جدید با تلفیقی از هنر معاصر و مدرن باشد.
این استاد دانشگاه اصفهان افزود: خلق بسیاری از حماسه‌ها و رجوع به اندیشه و فرهنگ اسلامی در میان هنرمندان توانست موجب ایجاد طرح‌ها و زمینه‌هایی شود که در هنراسلامی تاثیرگذار باشد. بنابراین دستاوردهای بسیاری از هنرمندان در زمینه‌هایی مانند شعر و ادبیات در ابن دوره بلوغ قابل توجهی داشته و امیدواریم این موضوع که نگرش مبتنی بر ارزش‌های دینی و به خصوص تشیع است در میان هنرمندان تقویت شود.

خبر جدید  کسب دومین طلای بانوی سپاهانی در مسابقات جهانی شرکت ها در فرانسه

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد