چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰
20:16:06 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اولین دانشجوی کارشناسی‌ارشد روشندل کشور در رشته مهندسی کامپیوتر، دانش‌آموخته شد
اولین دانشجوی کارشناسی‌ارشد روشندل کشور در رشته مهندسی کامپیوتر، دانش‌آموخته شد
با راهنمایی عضو هیات علمی واحد اصفهان(خوراسگان) گروه اجتماعی- هاجر وطنی اولین دانشجوی روشندل مقطع کارشناسی‌ارشد مهندسی نرم‌افزار کامپیوتر با راهنمایی‌های دلسوزانه دکتر فرساد زمانی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) با کسب نمره عالی دانش‌آموخته شد. به گزارش ایکنا از اصفهان به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اصفهان، در نشست مشترکی […]

با راهنمایی عضو هیات علمی واحد اصفهان(خوراسگان)

گروه اجتماعی- هاجر وطنی اولین دانشجوی روشندل مقطع کارشناسی‌ارشد مهندسی نرم‌افزار کامپیوتر با راهنمایی‌های دلسوزانه دکتر فرساد زمانی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) با کسب نمره عالی دانش‌آموخته شد.

به گزارش ایکنا از اصفهان به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اصفهان، در نشست مشترکی با حضور احمد آذین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان و مرضیه فرشاد مدیر کل سازمان بهزیستی استان اصفهان از راهنمایی‌ها و تلاش‌های فرساد زمانی در دفاع از پایان‌نامه مهندس هاجر وطنی اولین دانش‌آموخته روشندل کشور در رشته مهندسی نرم‌افزار کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد در مقطع کارشناسی‌ارشد، تقدیر شد.

آذین در این نشست گفت: نگاه جامعه به مقوله معلولیت نباید نگاه ترحم‌آمیز باشد بلکه باید نگاهی حمایتی باشد چون معلولیت یعنی ضعف در یک عضو و این دلیلی بر نبود دیگر استعدادها و یا درست کارنکردن سایر اعضا نیست.

وی افزود: در عین حال نباید فقط شعار«معلولیت، محدودیت نیست» را سردهیم بلکه باید شرایطی مناسب و درخور شان معلولان برای ارائه توانمندی‌هایشان فراهم گردد تا شاهد پیشرفت هر چه بیشتر آنان باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به وجود دفتر فروغ سبز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) خاطرنشان کرد: این دفتر در دهه ۸۰ و توسط یکی از دانشجویان روشندل این واحد که هم اکنون کارمند ما نیز هستند تاسیس و جایگاهی والا برای روشندلان و معلولان این واحد دانشگاهی و دیگر دانشگاه‌ها در راستای تهیه کتاب‌های دانشگاهی به خط بریل و منابع گویای دانشگاهی فراهم ساخته است.

وی گفت: استادان دانشگاه به عنوان نخبگان علمی کشور الگوی دیگر اقشار جامعه هستند از این رو رفتار درست آنان با پدیده معلولیت و معلولان نیز مورد توجه سایرین قرار خواهد گرفت و امروز دکتر فرساد زمانی با این کار بزرگ، درس بزرگی به همگان دادند.

در ادامه این جلسه مرضیه فرشاد مدیر کل سازمان بهزیستی استان اصفهان نیز گفت: هدف ما در سازمان بهزیستی استان اصفهان مراقبت و حمایت از جامعه معلولان در جهت بروز استعدادها و همچنین فرهنگ‌سازی در جهت تغییر نگاه عموم مردم به معلولان است چون نگاه نادرست به فلسفه معلولیت، بیشتر معلولان را آزار می‌دهد تا نقص عضو.

وی ضمن تقدیر از دکتر فرساد زمانی افزود: وظیفه ما تشکر از کسانی است که در راستای تغییر نگاه به معلولیت، تلاش می‌کنند و موفقیت امروز مهندس هاجر وطنی با کمک دکتر فرساد زمانی نشانگر این واقعیت است که معلولیت باعث عقب‌ماندگی نمی‌شود بلکه راه رسیدن به موفقیت در افراد معلول با افراد سالم کمی تفاوت داشته و نیاز به باور معلولان به عنوان افرادی توانمند دارد نه ضعیف. 

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان تصریح کرد: باید شرایطی فراهم کنیم تا معلولان همانند افراد عادی از امکانات، فرصت‌های شغلی و شانیت اجتماعی برخوردار شوند و این به‌دست افرادی امکان‌پذیر است که همانند دکتر زمانی به توانمندی‌های نهفته معلولان معتقد بوده و سعی در بارور کردن آنان داشته باشند.

دکتر فرساد زمانی نیز در این جلسه ضمن تشکر از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) و اداره کل بهزیستی استان گفت: در ابتدای برخوردم با خانم هاجر وطنی به عنوان یک روشندل، هرگز متصور نبودم که ایشان توان حرکت در مسیر به اتمام رساندن پایان‌نامه را ندارد بلکه شور و شوقی که در او وجود داشت من را نیز مصمم‌تر به همکاری کرد.

وی افزود: شاید فرد معلول از یک نقص جسمی رنج ببرد اما این به منزله پایان راه نیست بلکه باید او را در بارور ساختن توانایی‌های بالقوه‌اش یاری‌رسان باشیم و تزریق این حس امید، وظیفه ‌همراهان و همکاران معلولان است.

این عضو هیات علمی دانشگاه تصریح کرد: پایان‌نامه هاجر وطنی با موضوع«ارائه روشی جهت تخمین ریسک حمله قلبی با استفاده از شبکه‌های عصبی پایه شعاعی و الگوریتم بهینه‌سازی رقابت استعماری» یکی از موضوعات مهم و کاربردی در این زمینه است و هرگز در مراحل نگارش تحت‌الاشعاع معلولیت وی قرار نگرفت بلکه اخذ نمره عالی نشانگر توانمندی‌ ایشان است.

در پایان جلسه هاجر وطنی نیز ضمن تشکر از حمایت‌های بی‌دریغ دکتر فرساد زمانی به عنوان استاد راهنمای خود گفت: آنچه یک معلول را ناتوان می‌کند نقص عضو نیست بلکه قضاوت و پیش‌داوری افراد در باب توانمندی‌های یک معلول است اما دکتر زمانی من را با داشته‌هایم قضاوت کرد و آنها را بارور ساخت.

وی افزود: مهم‌ترین مشکل برای یک روشندل در تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی، نبود کتاب‌های گویا و نرم‌افزارهای ویژه روشندلان است و از مسئولان امر تقاضامندم امکانات پژوهشی لازم برای معلولان در این خصوص را فراهم ساخته تا شاهد رشد و بارور شدن توانمندی‌های آنان باشند.

 

اولین دانش‌آموخته روشندل کشور در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی نرم‌افزار کامپیوتر تصریح کرد: معلولیت توجیه مناسبی برای منفعل بودن و شکست نیست بلکه باید برای موفقیت تلاش کرد و قصد دارم به یاری خدا، تحصیلات خود را در مقطع دکتری مهندسی نرم‌افزار کامپیوتر ادامه دهم و به آرزوی خود و خانواده‌ام تحقق بخشم و استاد دانشگاه شوم.

انتهای پیام

خبر جدید  تولید 230 تن ماهی گرمابی و سردابی در تیران و کرون +فیلم

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد