سه شنبه, ۶ آبان , ۱۳۹۹
17:54:39 - چهارشنبه 21 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اهدای اعضای بدن نوجوان ۱۶ ساله فلاورجانی به ۳ بیمار نیازمند
اهدای اعضای بدن نوجوان ۱۶ ساله فلاورجانی به ۳ بیمار نیازمند
مریم خلیفه سلطانی در گفت‌و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: حسین اکبری فرد ۱۶ ساله ساکن فلاورجان، که بر اثر خونریزی مغزی دچار مرگ مغزی شده بود در بیمارستان امام خمینی(ره) فلاورجان بستری می‌شود. وی افزود: پس از صحبت با اعضای خانواده این نوجوان ۱۶ ساله در خصوص پیوند اعضا، با رضایت کامل خانواده، […]

مریم خلیفه سلطانی در گفت‌و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: حسین اکبری فرد ۱۶ ساله ساکن فلاورجان، که بر اثر خونریزی مغزی دچار مرگ مغزی شده بود در بیمارستان امام خمینی(ره) فلاورجان بستری می‌شود.

وی افزود: پس از صحبت با اعضای خانواده این نوجوان ۱۶ ساله در خصوص پیوند اعضا، با رضایت کامل خانواده، وی از بیمارستان امام خمینی(ره) فلاورجان به مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) اصفهان منتقل و پس از مراحل مربوط به تأیید مرگ مغزی، تحت عمل جراحی برداشت اعضا قرار گرفت و عمر دوباره‌ای به سه بیمار نیازمند پیوند عضو، بخشیده شد.

مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوند مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) اصفهان با بیان اینکه این مورد، چهل و ششمین مورد اهداء عضو در سال جاری اصفهان بوده است، تصریح کرد: کلیه‌های این بیمار مرگ مغزی در بیمارستان نمازی شیراز به ۲ بیمار نیازمند به پیوند کلیه که از نارسایی کلیه در رنج بودند، اهدا شد و با اهدای کبد وی نیز در مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) اصفهان به بیماری نیازمند کبد، حیاتی دوباره بخشیده شد.

وی ادامه داد: پنجاهمین عمل موفقیت آمیز جراحی پیوند کبد در اصفهان توسط دکتر بهنام صانعی فوق تخصص پیوند کبد و مجاری صفراوی در اتاق عمل الکتیو مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) انجام شد.

خلیفه سلطانی با اشاره به ۳۶ مورد مرگ مغزی منجر به اهدای عضو در سال گذشته اصفهان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون شمار زیادی از بیماران نیازمند پیوند عضو در لیست انتظار به سر می‌برند و به سختی هزینه‌ها و رنج بیماری را تحمل می‌کنند و این در حالی است که خداوند با دادن فرصت به برخی افراد برای بخشیدن حیات دوباره به این بیماران لذت شیرین بخشش را نصیب آنان می‌کند.

به گزارش ایمنا، اعضای قابل اهدا شامل قلب و ریه‌ها، کبد و روده‌ها، لوزالمعده و کلیه‌ها است که علاوه بر این اعضا، برخی از بافت‌های بدن نیز قابل پیوند هستند. با اهداء قرنیه می‌توان بینایی را به فردی که دچار صدمه شدید به چشم شده بازگرداند، تاندون و غضروف سبب بازسازی اعضا آسیب دیدهٔ مربوطه می‌شوند، پیوند استخوان می‌تواند، مانع قطع عضو در سرطان استخوان شود، دریچه قلب برای کودکان با بیماری مادرزادی دریچه‌ای و بزرگسالان با دریچه آسیب دیده به کار می‌رود، پیوند پوست نجات بخش بیماران با سوختگی شدید است و پیوند مغز استخوان تنها درمان ممکن در بعضی از سرطان‌های خون است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد