سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰
1:02:16 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اهدای آثار هنری، سنگ‌بنای تاسیس موزه‌ها در ایران و جهان
اهدای آثار هنری، سنگ‌بنای تاسیس موزه‌ها در ایران و جهان
مدیر موزه هنرهای معاصر اصفهان اهدای آثار هنری از سوی کلکسیونرها و هنرمندان را باعث ایجاد بسیاری از موزه‌ها در ایران و جهان دانست.

مدیر موزه هنرهای معاصر اصفهان اهدای آثار هنری از سوی کلکسیونرها و هنرمندان را باعث ایجاد بسیاری از موزه‌ها در ایران و جهان دانست.
مهدی تمیزی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، در خصوص اهدا اثر هنری به موزه‌ها، اظهار کرد: نه تنها در ایران و خاورمیانه بلکه در تمام دنیا شاکله اصلی موزه‌ها با اهدای آثار هنری از سوی کلکسیونرها و هنرمندان رشته‌های گوناگون تشکیل ‌می‌شود.
وی با بیان اینکه کارکرد موزه‌ها به گونه‌ای نیست که صرفا برای آنها اثر خریداری شود، افزود: در ایران مانند اروپا و آمریکا بسیاری از موزه‌ها با اهدای یک اثر هنری آغاز به ‌کار کرده‌اند. 
مدیر موزه هنرهای معاصر اصفهان ادامه داد: متاسفانه در شهر اصفهان بسیاری گمان می‌کنند که برای ایجاد یک موزه حتما یک نهاد باید برای خرید آثار هنری هزینه صرف کند، در حالی که کلکسیونرها و هنرمندان باید بدانند که شاید آثارشان نزد وراث ارزش ریالی داشته باشد، اما می‌تواند نزد یک موزه تازه ‌تأسیس یا قدیمی در طول تاریخ از ارزش معنوی برخوردار باشد.
تمیزی با بیان اینکه موزه هنرهای معاصر اصفهان هدف خود را بر ترغیب هنرمندان و کلکسیونرها برای اهدای آثار به گنجینه این موزه برای بازدید عموم مردم اصفهان معطوف کرده است، گفت: گنجینه موزه هنرهای معاصر از نظر حقوقی متعلق به شهرداری و از نظر معنوی متعلق به شهروندان اصفهانی است.
وی تصریح کرد: در طول یک سال گذشته فعالیت‌هایی در این زمینه انجام داده‌ایم و آثاری از سوی هنرمندان و کلکسیونرهای اصفهانی به گنجینه موزه هنرهای معاصر اهدا شده است.
مدیر موزه هنرهای معاصر اصفهان، خاطرنشان کرد: استاد جهانگیر شهدادی طی دو سال گذشته دو اثر «اصفهان» و «شکوه سلطان بخت آغا» را به گنجینه موزه هنرهای معاصر اهدا کرده بود و به مناسبت شب یلدا نیز سومین اثر خود با نام «طبیعت ساکن» را به این موزه اهدا کرد. ایشان از هنرمندان نامدار در سطح ملی و بین‌المللی است و افتخار داریم که از آثارشان در این موزه میزبانی کنیم.
تمیزی ادامه داد: اثری که نزد وراث بماند صرفا در یک اتاق نگهداری می‌شود، اما آثاری که به موزه‌ها اهدا می‌شود، برای تمام مردم کاربرد پیدا می‌کند و این امر ارزش اهدای آثار هنری را نشان می‌دهد.
وی در پاسخ به اینکه گنجینه موزه هنرهای معاصر اصفهان هنوز ظرفیت اهدای آثار بیشتر را دارد یا خیر، گفت: در حال برنامه‌ریزی هستیم تا یکی از گالری‌های این موزه را که از نظر امنیتی و کالبدی در بهترین نقطه آن قرار دارد تبدیل به گالری-گنجینه کنیم تا آثار هنری را به صورت دائمی و حرفه‌ای در معرض دید علاقه‌مندان بگذاریم.
به گزارش ایسنا، سومین اثر جهانگیر شهدادی با نام «طبیعت ساکن» در آیینی به گنجینه موزه هنرهای معاصر اصفهان اهدا شد و در کنار دو اثر قبلی این هنرمند یعنی تابلوی «اصفهان» و «شکوه سلطان بخت آغا» قرار گرفت.

خبر جدید  جذابیت بازی با حضور بازیکنان بزرگ در هر دو تیم

انتهای پیام
منبع :: http://isfahan.isna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد