جمعه, ۵ آذر , ۱۴۰۰
23:38:32 - پنج‌شنبه 8 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انقلاب اسلامی هویت ایرانی اسلامی را زنده کرد
انقلاب اسلامی هویت ایرانی اسلامی را زنده کرد
به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان لنجان، سردار حسین دهقان امشب (پنجشنبه) در کنگره شهدای مدافع حرم ایران، لبنان، عراق، سوریه، افغانستان و پاکستان اظهار کرد: ملت ایران در طول سالیان درازی تحت ظلم، ستم، تبعیض، بی‌عدالتی و شکنجه و… از جانب یک نظام فاسد، که خود را دارای ریشه‌ای ۲۵۰۰ ساله می‌دانست، قرار داشتند […]

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان لنجان، سردار حسین دهقان امشب (پنجشنبه) در کنگره شهدای مدافع حرم ایران، لبنان، عراق، سوریه، افغانستان و پاکستان اظهار کرد: ملت ایران در طول سالیان درازی تحت ظلم، ستم، تبعیض، بی‌عدالتی و شکنجه و… از جانب یک نظام فاسد، که خود را دارای ریشه‌ای ۲۵۰۰ ساله می‌دانست، قرار داشتند و مبارزات ملت در برابر این‌گونه جریانات به نتیجه نرسید.

وی افزود: تنها در دوران مشروطه و سال ۳۲ تحرکات مردمی و جنبش‌هایی شکل گرفت، اما به دلیل اینکه از ابعاد تامه‌ای برخوردار نبود، ملت ایران موفق به پیروزی و سرنگونی نظام شاهنشاهی نشد.

مشاور فرماندهی کل قوا تصریح کرد: امام خمینی(ره) با تکیه و درس گیری از مکتب اسلام ناب محمدی و با استفاده از فرهنگ عاشورایی و نهضت حسینی فضایی را فراهم و اهدافی را ترسیم کردند و با آموخته‌هایی که ملت ایران از گذشته تاریخی خود داشت، مسیر حرکت اسلامی شکل گرفت.

دهقان ادامه داد: انقلاب ما اسلامی و مردمی است و ما نمی‌توانیم در دوران مبارزات سال‌ ۵۷ صحنه‌ای از حضور مردم را به یاد بیاوریمکه در آن همه فرقه‌های مذهبی، طبقات اجتماعی از دانشجو، کارگر، استاد و روحانی و…حول وحدت کلمه و محور اسلام به میدان نیامده باشند.

وی اضافه کرد: آثار هیچ جنبشی، اعم از اجتماعی و انقلابی که نظامی مستقر را واژگون و نظامی را بر مبنای خواسته پیشتازان آن انقلاب مستقر کرده، کمتر از انقلاب اسلامی نبوده است.

مشاور فرماندهی کل قوا اظهار کرد: همه مردم ایران با عدم پذیرش رژیم نظام شاهنشاهی نه گفتند و شعار مرگ بر شاه، علیه ظلم، فساد و… نظام شاهنشاهی که هویت جامعه اسلامی را مورد خطر قرار داده بود، به پا خواستند و هویت ایرانی اسلامی را به جامعه بازگردانند.

خبر جدید  مردم مجاهد افغانستان هیچ وقت جمهوری اسلامی را تنها نمی گذارند

دهقان با بیان اینکه امروز همه ملت‌ها به امام خمینی(ره)، راه امام و لزوم پیمودن راه ایشان ایمان آورده‌اند، خاطرنشان کرد:هیچ کس فکر نمی‌کرد در فاصله ۱۰ روز از زمان ورود امام خمینی(ره)، انقلاب پیروز و بساط ستم شاهی برچیده شود.

این خبر تکمیل می‌شود.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد