جمعه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۰
10:05:37 - شنبه 3 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انقلاب اسلامی حرکتی برای گشایش افق‌های جدید برای جوانان بود
انقلاب اسلامی حرکتی برای گشایش افق‌های جدید برای جوانان بود
گروه اجتماعی: یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: انقلاب، حرکت ریشه‌داری بود که هدف آن احیای معارف و تربیت اسلامی و توجه به نیازهای جامع جوانان بود. حجت‌الاسلام مهدی گرجی، استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اصفهان، پیرامون انقلاب اسلامی و جوانان، با بیان اینکه کارهای بزرگی در راستای رسیدگی […]

گروه اجتماعی: یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: انقلاب، حرکت ریشه‌داری بود که هدف آن احیای معارف و تربیت اسلامی و توجه به نیازهای جامع جوانان بود.

حجت‌الاسلام مهدی گرجی، استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اصفهان، پیرامون انقلاب اسلامی و جوانان، با بیان اینکه کارهای بزرگی در راستای رسیدگی به خواسته‌ها و مطالبات جوانان صورت گرفته و کارهای بزرگتری هم باید انجام بگیرد، افزود: جوان متدین و با هویت، باید ضمن درنظرگرفتن استقلال، اعتماد و ارزش‌ها، در صحنه‌های مختلف تصمیم‌گیری از جمله انتخابات ایفای نقش کند و این‌ها از جمله ارزش‌هایی است که انقلاب به جوانان داده است.
این استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: امام خمینی(ره) و شهدای بزگوار در جریان انقلاب اسلامی، سبک نوینی از زندگی را برمبنای آموزه‌های دینی، آن هم در دنیایی که به جز شهوترانی و مستی از مال و قدرت و ظلم و ستم به چیز دیگری توجه نمی‌شد، ارائه کردند.
گرجی ادامه داد: انقلاب یک افق جدید از معنویت، توجه به خدا، توجه به آرمان‌ها و ارزش‌های الهی، ایثار، گذشت، جهاد، شهادت و فداکاری را به روی جوانان گشود. البته در این میان برخی از جوان‌ها از قافله دور ماندند که باید تلاش شود آنها هم به این حرکت بزرگ بپیوندند.
وی بیان کرد: به‌طور کلی نمی‌توان درباره شناخت صحیح جوانان نسبت به چرایی انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن اظهار نظر کرد. تعداد زیادی از جوانان، پیام و اهداف انقلاب و علل و عوامل پیروزی انقلاب را درک کرده‌اند، اما متاسفانه برخی با دلایل به وجود آمدن انقلاب، اهداف انقلاب و آرمان‌های آن هنوز آشنا نیستند و گاهی همین جوانان، بازیچه دست فتنه‌گران می‌شوند و مشکلاتی را برای جامعه ایجاد می‌کنند. ددستگاه‌های تبلیغاتی، رسانه‌ها، سیستم آموزشی و دست اندرکاران تعلیم و تربیت باید در این زمینه بیشتر فعالیت کنند تا نسل جدید هم با آرمان‌های انقلاب آشنا شود.
وی افزود: نسل جوان، نسل پاکیزه‌ای است و باید با محبت به آنان نزدیک شد. قرآن نیز می‌فرماید« ادْعُ إِلَى سَبِيلِ رَبِّكَ بِالْحِكْمَةِ وَالْمَوْعِظَةِ الْحَسَنَةِ » برهمین اساس باید حکیمانه، دلسوزانه، منطقی و خیرخواهانه با جوان‌ها صحبت کرد. نسل جوان نسلی است که اگر با زبان فطرت و صبورانه با آن صحبت شود، می‌پذیرد و شکاف موجود میان انقلاب اسلامی و نسل جوان برطرف می‌شود.

خبر جدید  زنگ سلامت با شعار سلامت برای همه + فیلم

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد