چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰
9:09:54 - یکشنبه 4 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انقلاب اسلامی آزاداندیشی را به مردم آموخت
انقلاب اسلامی آزاداندیشی را به مردم آموخت
نخستین فرماندار اصفهان بعد از انقلاب اسلامی گفت: وقتی مردم به‌راحتی می‌توانند هر صحبت یا انتقادی کنند دستاورد بزرگی است که از برکت انقلاب اسلامی به دست آمده است. فضل‌الله صلواتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی که محسوس است استقلال کشور و پایداری مردم روی […]

نخستین فرماندار اصفهان بعد از انقلاب اسلامی گفت: وقتی مردم به‌راحتی می‌توانند هر صحبت یا انتقادی کنند دستاورد بزرگی است که از برکت انقلاب اسلامی به دست آمده است.

فضل‌الله صلواتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی که محسوس است استقلال کشور و پایداری مردم روی عقیده‌شان بود و اینکه ایران در مقابل جهانیان این موضوع را به اثبات رساند که دارای قدرت است و دنباله رو روس و انگلیس نیست. قبل از انقلاب کشور تحت سلطه آمریکا و انگلیس بود، اما در ۴۰ سال گذشته نشان داده شد که ایستادگی ملت ایران بر سر عقاید و آرمان‌هایشان مثال‌زدنی است.

وی افزود: در ۴۰ سال گذشته در بسیاری از زمینه‌ها به خودکفایی یا خودکفایی نسبی رسیده‌ایم به خصوص در مسائل نظامی به خودکفایی خوبی رسیده‌ایم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب بابیان اینکه آزادی‌های سیاسی بعد از انقلاب به مرحله خوبی رسید، گفت: همین‌که مردم به‌راحتی می‌توانند هر صحبت یا انتقادی کنند دستاورد بزرگی است که از برکت انقلاب اسلامی به دست آمده است.

صلواتی افزود: در زمان شاه هیچ صحبت انتقادی نمی‌شد مطرح کرد و به دلیل پخش یک اعلامیه مردم باید ماه‌ها زندان و شکنجه را تحمل می‌کردند، اما هم‌اکنون مردم به راحتی در جامعه و فضای مجازی انتقاد خود را مطرح می‌کنند. مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری تأکید کرده‌اند که مردم باید انتقاد و صحبت خود را به راحتی مطرح کنند.

نخستین فرماندار اصفهان بعد از انقلاب اسلامی بابیان اینکه بعد از انقلاب به زنان بهای زیادی داده شد، تصریح کرد: از نظر تفکر، زنان جامعه ایران در ۴۰ سال گذشته پیشرفت‌های زیادی کرده‌اند. قبل از انقلاب زنان وابسته به نهادهای حکومتی بودند و ساواک روی آنان نظارت زیادی داشت و بانوان هیچ حرفی نمی‌توانستند در جهت اصلاح جامعه مطرح کنند، اما هم‌اکنون زنان به‌راحتی و با شجاعت انتقاد خود را مطرح می‌کنند.

خبر جدید  محکومیت قضایی دو واحد آلوده کننده محیط زیست در فلاورجان

وی تصریح کرد: از نظر اقتصادی هم پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم، اما نقطه ضعف هم داریم. در حال حاضر بیکاری، فقر و اعتیاد در کشور زیاد است، اما در مجموع همین که ۴۰ میلیون رأی دهنده پای صندوق‌های رأی می‌آیند در مقایسه با قبل از انقلاب که ۲۰ درصد پای صندوق می‌آمدند دستاورد بزرگی است.  قبل از انقلاب همین درصد رأی‌دهندگان را حکومت از نقاط مختلف برای دادن رأی جمع می‌کرد.

صلواتی در همین خصوص افزود: در انتخابات ریاست جمهوری اخیر مردم تا نصف شب به پای صندوق رأی آمدند و رأی خود را به صندوق انداختند. همین‌که انقلاب آزاد اندیشی را به مردم آموخت و به آنان اجازه داد که آزادانه رأی دهند از بزرگ‌ترین دستاوردها است. البته مشکلات زیادی در کشور وجود دارد و برخی مسئولان کارایی لازم را ندارند.
انتهای پیام

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد