شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۰
0:53:54 - شنبه 5 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه موقت اصفهان: چرا قیمت‌ها کاهش پیدا نمی‌کند‌؟
امام جمعه موقت اصفهان: چرا قیمت‌ها کاهش پیدا نمی‌کند‌؟
امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه عده‌ای «دلار و سکه» را‌ به ‌شرایط اقتصادی کشور گره زده‌اند، گفت: با پایین آمدن نرخ دلار، قیمت‌ها کاهش پیدا نمی‌کند که این موضوع سبب مشکلات بسیاری برای مردم می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حجتالاسلام والمسلمین محمد تقی رهبر در خطبههای نماز جمعه امروز اصفهانبا اشاره به مشکلات اقتصادی اظهار داشت: امروز دلار و سکه به یک بت در جامعه تبدیل شدهاند که وضعیت آنها به شرایط اقتصادی کشور گره خورده است، در این شرایط دولت باید قیمتها را سامان دهد، زیرا با پایین آمدن نرخ دلار، قیمتها کاهش پیدا نمیکند که این موضوع سبب مشکلات بسیاری برای مردم میشود.

وی با بیان اینکه باید با محتکران و سوء استفاده کنندگان برخورد شود، افزود: مردم ایران در ۴۰ سال انقلاب، خون دلهای فراوان خوردهاند اما عدهای این مقاومتها را بازیچه دست خود قرار دادهاند و نگاه مردم به نظام جمهوری اسلامی را با سوء استفادهها، احتکارها و گرانیها تغییر میدهد.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به روز کشاورزی و مشکلاتی که در این حوزه در کشور وجود دارد، گفت: دولتها وظیفه مهمی در قبال کشاورز و کشاورزی دارند، زیرا از جمله زیربناهای کشور محسوب میشوند. بنابراین مصوبات شورای عالی آب برای حل مشکلات کشاورزان باید اجرا شود.

وی ادامه داد: دولت و مسئولان باید در زمینه حل مشکلات آب برای کشاورزان و توزیع عادلانه آب اقدام کنند در سوی دیگر، کشاورزان نیز نباید اجازه دهند که بیگانگان از مطالبات به حق آنها سوء استفاده کنند.

رهبر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم رعایت حجاب در جامعه و مشکلاتی که در عملکرد دستگاههای متولی این امر وجود دارد، بیان کرد: حجاب اکنون در کشور صاحب متولی نیست اما باید گفت سبب حفظ کرامت زن میشود و خانوادهها باید نسبت به این امر آگاه باشند.

وی با تأکید بر رعایت تقوای الهی گفت: عدالت خواهی و عدالت گستری از جمله شاخصهای مهمی است که باید در موضوع تقوا مورد توجه قرار گیرد.

خبر جدید  کلاهبرداری‌های اینترنتی در اصفهان ۱۹۱ درصد رشد یافته است

امام جمعه موقت اصفهان افزود: تقوا باید رنگ عدالت خواهی به خود بگیرد، زمانی که انسان توانست بر هوای نفس خود غلبه کند نخستین مورد از عدالت را که همان عدالت فردی محسوب میشود رعایت کرده است.

وی با اشاره به عدالت خانوادگی بیان کرد: در بحث عدالت خانوادگی روایات بسیاری آمده است، براساس روایاتی از نبی اکرم (ص) نباید بین فرزندان تبعیض قائل شد که این موضوع همان عدالت خانوادگی است.

رهبر عدالت اجتماعی را سومین نوع عدالت برشمرد و گفت: در عدالت اجتماعی همه اقشار و عموم باید شرایطی یکسان داشته باشند، عدالت سبب میشود تا هرکس در جای خود قرار گیرد.

وی با بیان اینکه این نوع از عدالت در برخی انتصابات رعایت نمیشود، افزود: عدالت باید در گزینشها و انتصابات، از مقامات دولت تا مسئولان در روستاها رعایت شود، امروز برخی انتصابها بر اساس خط سیاسی انجام میشود و تخصص و تعهد جایی ندارد، باید هرکس در جایگاه خود قرار گیرد تا چتر عدالت درنظام جمهوری اسلامی بر سر هم سایه گستر باشد.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد