پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹
10:56:31 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزایش نرخ نهاده های مرغ علت اصلی بالا رفتن قیمت تخم مرغ است
افزایش نرخ نهاده های مرغ علت اصلی بالا رفتن قیمت تخم مرغ است
علی غلامی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اگر چه بحران آنفلوانزا در رشد قیمت تخم مرغ بی تاثیر نبوده است اما عامل اصلی بالا رفتن قیمت تخم مرغ، افزایش قیمت نهاده های مرغ است که بدون سوبسید بالا رفته است. وی بیان داشت: سویا که کیلویی یک هزار و ۶۰۰ تومان […]

علی غلامی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اگر چه بحران آنفلوانزا در رشد قیمت تخم مرغ بی تاثیر نبوده است اما عامل اصلی بالا رفتن قیمت تخم مرغ، افزایش قیمت نهاده های مرغ است که بدون سوبسید بالا رفته است.

وی بیان داشت: سویا که کیلویی یک هزار و ۶۰۰ تومان بود به دو هزار تومان رسیده است.

مدیر عامل شرکت مرغ تخم گذار اصفهان تصریح کرد: در حال حاضر با کمبود تخم مرغ مواجه نیستیم اما اگر آنفلوانزا به همین روال ادامه یابد به طور قطع در سال آینده با کمبود تخم مرغ مواجه خواهیم بود.

فروش تخم مرغ بومی تخلف است

وی با اعلام اینکه به دلیل آنفلوانزای مرغی تمام مرغ‌های رنگی گلپایگان حذف شدند، افزود:  بدنبال حذف مرغ های خانگی به دلیل آنفلوانزای مرغی، بدنبال آن تخم مرغ های بومی از سطح بازار نیز حذف شد و اگر کسی هم تخم مرغ بومی بفروشد خلاف قانون است.

غلامی با بیان اینکه در حال حاضر آنفلوانزای مرغی را تا ۸۰ درصد کنترل کردیم، ادامه داد: تعرفه ای در حوزه تخم مرغ نداریم و قیمت تخم مرغ منوط به شرایط مختلف،‌ جو حاکم بر بازار و آنچه که عرضه و تقاضا مشخص می‌کند، است.

هر کیلو تخم مرغ سیمرغ ۱۰ هزار تومان است

وی با اشاره به اینکه قیمت تخم مرغ بیش از این افزایش نخواهد داشت، ادامه داد: در حال حاضرتخم مرغ معمولی کیلویی ۷ هزار و ۲۰۰ تومان است که به دلیل وجود واسطه ها به دست مشتری با نرخ کیلویی ۹ هزار تومان می‌رسد.

خبر جدید  تیرماه، آخرین مهلت جذب اعتبارات اشتغالزایی شهرضا

مدیر عامل شرکت مرغ تخم گذار اصفهان با بیان اینکه قیمت سیمرغ در بخش های تولیدی روی ۱۰ هزار تومان است که تنها ۷۰۰ تومان برای برند آن هزینه می شود، ادامه داد: این در حالی است که سیمرغ هیچ فرقی با تخم مرغ معمولی ندارد چه بسا که تخم مرغ معمولی از نظر کیفیتی بالاتر از سیمرغ است.

تخم مرغ بومی ارزش غذایی ندارد

وی گفت: اگر سیمرغ زرده آن نسبت به تخم مرغ معمولی زرد رنگ تر است به دلیل استفاده از مکمل ها و رنگدانه‌ها است اما مرغداران معمولی هزینه پرداخت این مکمل های را ندارند و این کار را هم نمی کنند چون بوی نامطلوب تخم مرغ را افزایش می دهد.

غلامی اعلام کرد: تخم مرغ بومی هیچ ارزش غذایی و تغذیه ای ندارد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد