جمعه, ۵ آذر , ۱۴۰۰
11:45:54 - پنج‌شنبه 28 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اعضای کمیته دانشجویی مفدا علوم پزشکی اصفهان استعفا کردند
اعضای کمیته دانشجویی مفدا علوم پزشکی اصفهان استعفا کردند
اعضای کمیته دانشجویی مفدا علوم پزشکی اصفهان در بیانیه‌ای در اعتراض به وضع موجود این کمیته که عملا موجب خارج شدن مسیر نشریات دانشجویی از مجرای اصلی و درست آن شده است، استعفا کردند. شعار سال: اعضای کمیته دانشجویی مفدا علوم پزشکی اصفهان در بیانیه‌ای در اعتراض به وضع موجود این کمیته که عملا موجب خارج […]

اعضای کمیته دانشجویی مفدا علوم پزشکی اصفهان در بیانیه‌ای در اعتراض به وضع موجود این کمیته که عملا موجب خارج شدن مسیر نشریات دانشجویی از مجرای اصلی و درست آن شده است، استعفا کردند.

شعار سال: اعضای کمیته دانشجویی مفدا علوم پزشکی اصفهان در بیانیه‌ای در اعتراض به وضع موجود این کمیته که عملا موجب خارج شدن مسیر نشریات دانشجویی از مجرای اصلی و درست آن شده است، استعفا کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

دانشگاه به واسطه استقلالی که دارد، بهترین محیط برای تجربه اندوزی و آزمون و خطای دانشجویان است دانشجویان از رهگذر فعالیت‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در دانشگاه فرصت مغتنمی برای توانمند شدن پیدا می‌کنند و می‌توانند ابعاد مختلف شخصیت خود را تقویت کرده استعداد‌های خود را شکوفا کنند؛ ضمن آنکه این فعالیت‌ها شور، نشاط و انگیزه بیشتری در مسیر پیشرفت‌های علمی نیز برایشان فراهم می‌آورد.

از بین فعالیت‌های فرهنگی، عرصه نشریات به دلیل آگاهی بخشی و تاثیرگذاری فراوانی که بر تفکرات و نگرش افراد جامعه دارد از اهمیت بالایی برخوردار است. فعالان نشریاتی چشم تیز بین جامعه دانشگاهی هستند و ضمن نظارت بر ارکان دانشگاه و کشور و رصد کردن مشکلات و کاستی ها، نقصان‌ها را به نیت اصلاح فریاد می‌زنند و با نشر اندیشه‌ها و دیدگاه‌های خویش زمینه تضارب آرا و بالندگی اندیشه و آگاهی جامعه را فراهم می‌آورند.

متاسفانه امروز شاهد آن هستیم که معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت خواسته و یا ناخواسته با تشکیل «کمیته دانشجویی مفدا» عملا موجب خارج شدن مسیر نشریات دانشجویی از مجرای اصلی و درست آن شده است.

خبر جدید  فوت ۲۳ بیمار کرونایی و ابتلای ۳۸۳ بیمار جدید

کمیته دانشجویی مفدا، دانشجویان را از فضای مطالبه گری و پویایی به انفعال کشانده است. دانشجویان دغدغه مندی که تا دیروز در نشریات مستقل خودشان عقاید، نظرات و انتقاداتشان را نسبتا آزادانه بیان می‌کردند، امروز همچون کارمندی زیر نظر معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه در ازای دریافت وجهی ناچیز اخباری را منتشر می‌کنند که توسط روابط عمومی پالایش شده و مورد تایید ایشان است.

مفدا که اینک رقیبی برای نشریات دانشجویی شده است به جای کمک به گردش صحیح و آزاد اطلاعات، صرفا به تعریف و تمجید از مسئولان دانشگاهی و تحسین عملکردشان خلاصه شده است. البته ماهیت چنین نهاد دولت ساخته‌ای جز این نمی‌تواند باشد.

کمیته مفدا که لقب دانشجویی را یدک می‌کشد می‌تواند نیاز به فعالیت فرهنگی دانشجویان را به صورت کاذب برآورده نماید و دانشجو را از فعالیت اصیل خویش باز دارد، لذا بیم آن می‌رود که به آرامی بسیاری از نشریات قبل از تاسیس به واسطه امکان فعالیت در مفدا منحل شوند و نشریات سابقه دار نیز نتوانند با کمیته مفدا که پشتوانه مالی و تداراکاتی و معنوی معاونت فرهنگی دانشگاه‌ها را دارد، رقابت کنند و به تدریج از تعداد آنان کاسته شود. طرفه آنکه امروز در برخی از دانشگاه‌هایی شاهد شکل گیری کمیته دانشجویی مفدا هستیم که فاقد نشریه فعال هستند.

آری؛ مسئولان فرهنگی دانشگاه از دو جهت از تشکیل کمیته دانشجویی مفدا خرسند هستند؛ چرا که دانشجویان فعال و منتقد را نه تن‌ها خنثی کرده اند؛ بلکه بعنوان روابط عمومی و ابزار تبلیغاتی خویش به کار گرفته و از کلنجار رفتن با فعالان نشریات بر سر تیراژ نوع چاپ اسم نشریه زمینه فعالیت و … بی نیاز شده اند.

خبر جدید  تیم فوتبال سپاهان عازم قطر شد

متاسفانه حمایت‌های مادی و معنوی مدیران از مفدا و نداشتن چالش هایی که نشریات مستقل با آن مواجه هستند تاکنون توانسته است برخی از دانشجویان را از حرکت اصلی خویش دور کند و به این کمیته‌ها جذب نماید، یقینا مسئولیت این امر مستقیما بر عهده وزارت بهداشت است که با سیاست‌های غلط خویش تیشه به ریشه نشریات مستقل می‌زند.

ما اعضای کمیته دانشجویی مفدای دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به وضع موجود معترضیم و به امید تغییر این شرایط استعفای خود را از کمیته دانشجویی مفدا اعلام می‌کنیم.

●پگاه منصوری، عضو کمیته ناظر بر نشریات، مدیرمسئول نشریه طنز سه کاری، عضو شورا مرکزی کمیته دانشجویی مفدا

●فرناز جوکار، عضو کمیته ناظر بر نشریات، مدیر مسئول نشریه بتوان پنج، عضو شورا مرکزی کمیته دانشجویی مفدا

●فاطمه زکیان، مدیرمسئول نشدیه نیشتر، دبیر کمیته دانشجویی مفدا

●محمدمهدی اسماعیلی نیا، صاحب امتیاز نشریه پرتو، عضو شورا مرکزی کمیته دانشجویی مفدا

●سحرسادات احمدی، سردبیر نشریه نیشتر، عضو شورا مرکزی کمیته دانشجویی مفدا

●حمید انصاری، مدیر مسئول نشریه تئاترینو، عضو شورا مرکزی کمیته دانشجویی مفدا

●مریم اقتداری، مدیر مسئول نشریه وصال، عضو شورا مرکزی کمیته دانشجویی مفدا

●زهرا قراءتی، عکاس نشریه طنز سه کاری، عضو شورا مرکزی کمیته دانشجویی مفدا

●امیرحسین باقرکمره، سردبیر نشریه سه کاری عضو کمیته دانشجویی مفدا

●مرجان پورهادی، عضو کمیته دانشجویی مفدا

●الناز سجادی نیا، سردبیر نشریه بینات، عضو کمیته دانشجویی مفدا

●رویا صیام پور، عضو تحریریه نشریه بینات، عضو کمیته دانشجویی مفدا

●فاطمه پوربصیرت، مدیر مسءول و سردبیر نشریه پیکسل، عضو کمیته

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجو ، تاریخ انتشار ۴دی ۹۶، کدمطلب:۶۵۵۳۱۱، www.snn.ir

خبر جدید  دستگیری سارق اموال منازل / گاز منوکسیدکربن ۸ نفر را در لنجان راهی بیمارستان کرد

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد