جمعه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۰
14:27:33 - دوشنبه 1 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اعتراض‌ حق مردم است/ معترضان حساب خود را از اغتشاشگران جدا کنند
اعتراض‌ حق مردم است/ معترضان حساب خود را از اغتشاشگران جدا کنند
نماینده ارامنه اصفهان و جنوب ایران درباره تجمعا‌ت اخیر گفت : کسانی که دستگیر می شوند اگر تنها معترض هستند و بی‌گناه و مدرکی علیه‌شان نیست بلافاصله آزاد شوند اما اگر دستگیر‌شدگان از میان اغتشاشگران هستند باید با آنها برخورد قانونی شود. ژرژیک ابرامیان، در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا ضمن تبریک ‌سال نو میلادی تجمعات […]

نماینده ارامنه اصفهان و جنوب ایران درباره تجمعا‌ت اخیر گفت : کسانی که دستگیر می شوند اگر تنها معترض هستند و بی‌گناه و مدرکی علیه‌شان نیست بلافاصله آزاد شوند اما اگر دستگیر‌شدگان از میان اغتشاشگران هستند باید با آنها برخورد قانونی شود.

ژرژیک ابرامیان، در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا ضمن تبریک ‌سال نو میلادی تجمعات اخیر در برخی از شهرهای ایران را چند‌وجهی دانست و گفت:‌ اتفاقات اخیر یکسری خواسته‌‌های بجا ‌و بحق مردم است که در زمان خودش به آن اهمیت داده نشد و به صورت یک انرژی محبوس در‌آمد و بالاخره  امروز نمود عینی پیدا کرد.حال چرا به این خواسته‌ها در زمان خودش توجه نشد موضوعی است که باید بررسی شود.

ابرامیان افزود : من خودم شاهدم  که روزهای متمادی مردم در جلوی مجلس برای رسیدن به خواسته‌هایشان تجمع می کردند اما کسی به آنها بها نمی‌داد. خب طبیعی است که همین بی‌توجهی‌ها زمینه‌ای برای بروز چنین اتفاقاتی شود ،از طرف دیگر زمینه‌های اعتراض که ایجاد شد دشمن هم که خواب نیست ،سعی می‌کند از این اتفاقات به نفع خودش بهره برداری کند.

این عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس درباره دلیل چند‌وجهی خواندن تجمعات اخیر در شهرهای ایران  نیز گفت : از این جهت آن را چند وجهی می‌دانم که در کنار این اعتراض‌ها  بخشی هم در حال سوء استفاده کردن و ایجاد اغتشاش هستند و دست به تخریب اموال عمومی  می‌زنند. هدف شان نیز معلوم است.اما از آن طرف عد‌ه‌ای دیگر از مردم خواسته‌هایی دارند که باید به آنها توجه شود این عده هیچ گاه دست به تخریب نزده و نمی زنند؛ بنابراین اگر این چند وجه را هوشمندانه تفکیک کرده  و براساس قانون  با هر کدام از این وجوه برخورد مناسب خودش انجام شود چنان این نا‌آرامی‌ها فروکش خواهد کرد که خودمان هم تعجب می‌کنیم.

خبر جدید  بزرگداشت هفته هنر انقلاب اسلامی در اصفهان برگزار می‌شود

به گفته این نماینده اقلیت‌های مناطق جنوبی ایران نه تنها بایستی به حرف معترضا‌ن توجه شود که حتما باید خواسته‌هایشان را  شنید  و در حد ممکن عملی کرد. البته آبرامیان معتقد است با اغتشاشگران نیز باید بی محابا برخورد شود.

وی در پاسخ به این پرسش که راه تشخیص اغتشاشگران از معترضان چیست؟ گفت: از عملکردشان کاملا می‌توان فهمید  کدامیک معترض‌اند کدامیک اغتشاشگر. اغتشاش زمانی صورت می‌گیرد که هیچ خطی رعایت نمی‌شود  و هدف، گرفتن ماهی  از آب گل‌الود است.

 این نماینده مجلس درباره وضعیت  بازداشت‌شدگان نیز توصیه کرد: برخورد باید در چارچوب قانون باشد. کسانی که دستگیر می شوند اگر تنها معترض هستند و بی‌گناه و مدرکی علیه‌شان نیست بلافاصله آزاد شوند اما اگر دستگیر‌شدگان از میان اغتشاشگران هستند باید با آنها برخورد قانونی شود.به هرحال کشور ما  از روی آموزه‌های دینی و بر روی عدالت پایه‌گذاری شده است از طرف دیگر قریب به اتفاق مردم کشور شیعه هستند. بنابراین سیره‌امیرالمومنین بهترین شیوه حکومت‌داری است و در این شیوه حکومتداری زمینه‌ای برای رشد نفاق و نفرت نیست.  خلاصه اینکه اتفاقات اخیر انباشتی از خواسته‌های مردم است که نادیده گرفته شد. باید اعتماد مردم به مسئولان را دوباره برگرداند. اگر این اتفاق بیhفتد هیچ عامل خارجی نمی‌تواند مقاصد‌ش را در این کشور اجرا کند.

وی گفت: رئیس دولت و مسئولان بلندپایه نظام باید رو در رو، شفاف و بدون غل و غش با مردم صحبت کنند.همین موضوع خود به‌‌خود باعث آرامش می شود.با‌ز هم تاکید می‌کنم بزرگترین نگرانی مردم این است که خواسته‌هایشان نادیده گرفته می‌شود.

آبرامیان در پایان در باره فیلترینگ تلگرام نیز گفت : در شرایط کنونی چاره ای جز این نیست هر جای دیگری هم اگر بود همین کار را می کردند. البته امیدوارم بزودی رفع فیلتر شود.

خبر جدید  دیدار کارکنان ناحیه دهاقان با امام جمعه این شهرستان

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد