شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۰
0:54:40 - جمعه 4 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اصفهان| قول مسئولان برای راه‌اندازی شهرک حمل و نقل کالای زرین‌شهر در دهه فجر امسال
اصفهان| قول مسئولان برای راه‌اندازی شهرک حمل و نقل کالای زرین‌شهر در دهه فجر امسال
در نشست بررسی راه‌اندازی شهرک حمل و نقل کالای زرین‌شهر عنوان شد که بر اساس قول قطعی مسئولان این پایانه در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از لنجان،مهدی صفرخانلو عصر امروز در نشست بررسی روند راهاندازی شهرک حمل و نقل کالای زرین شهر با گلایه از روند اجرای این پروژه اظهار داشت: شهرک حمل و نقل کالای زرینشهر به سریالی بلند تبدیل شده چراکه در حدود ۱۴ سال از زمان کلنگ زنی آن میگذرد و پس از حضور بنده به عنوان فرماندار در شهرستان لنجان رفع موانع این پروژه به یکی از اولویتها مبدل شد و با برگزاری جلسات متعدد و ایجاد همدلی بین مسئولان امر به سمت رفع مشکل چندین سال این پروژه گام برداشتیم.

وی افزود: طی مدت اخیر پیگیریهای مختلفی برای راهاندازی این شهرک تاثیرگذار انجام گرفت اما روند پیشرفت برای راهاندازی آنگونه که انتظار میرفت به جلو هدایت نشد.

فرماندار لنجان تصریح کرد: مدیرکل راهداری استان اصفهان زحمات بسیاری را برای حل مشکلات شهرک متحمل شدند اما در نهایت ایشان نیز در مورد سرعت پروژه گلایهمند هستند و برهمین اساس انتظار میرود شهرداری زرین شهر با همتی مضاعف در میدان عمل حاضر شده و موضوعات را با جدیت بیشتر دنبال کند تا در نهایت شاهد بهره برداری از شهرک حمل و نقل کالای زرین شهر باشیم.

وی بیان کرد: طی ماههای اخیر احساس شد پروژه شهرک حمل و نقل زرینشهر دچار مسائل سیاسی شده و احتمال میرفت این مسئله خارج شدن روند پیشرفت از مسیر اصلی را رقم بزند با توجه به اهمیت موضوع فرمانداری و نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی بار دیگر به موضوع ورود پیدا کرده تا بودجه ای که به این پروژه اختصاص یافته با چالش مواجه نشود و به درستی جذب شود.

صفرخانلو بیان کرد: در نهایت تصمیم برآن شد با حضور نماینده مردم شهرستان لنجان، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جادهای استان اصفهان، فرماندار شهرستان، شهردار و اعضای شورای اسلامی زرین شهر جلسهای برگزار تا گزارشی در خصوص روند پروژه و علت تاخیر در زمان بهرهبرداری از سوی شهردار مطرح و مسائل و مشکلات پیش روی پروژه مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد تا بتوانیم با همدلی و افزایش سرعت اجرایی این پروژه به بهرهبرداری برسد.

راهاندازی شهرک حمل و نقل زرین شهر سبب ایجاد اشتغال میشود

وی خاطرنشان کرد: امروز همت مسئولان ارشد شهرستان لنجان، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جادهای استان اصفهان، شورای اسلامی زرینشهر وغیره بهرهبرداری از پروژه شهرک حمل و نقل کالای زرین شهر بوده است چرا که تحقق این مهم نه تنها کام صنف کامیونداران را شیرین خواهد کرد بلکه با توجه به طرح توجیهی این پروژه شاهد ایجاد اشتغال قابل توجهی در شهرک خواهیم بود و برهمین اساس باید با نگاهی جهادی به موضوع بنگریم تا بتوانیم فاز نخست این پروژه مهم را در مدت زمانی مشخص به اتمام و بهرهبرداری برسانیم.

خبر جدید  برنامه‌های بزرگداشت پنجمین سالگرد ارتحال مرحوم استاد پرورش در قم و اصفهان

صفرخانلو افزود: در کمیته زیربنایی با قدرت از موضوع شهرک حمل و نقل دفاع کرده تا در نهایت این مهم به تصویب رسید و امید است با سرعت هرچه بیشتر شاهد راهاندازی این پروژه مهم و تاثیرگذار باشیم.

در ادامه این نشست رئیس کانون حمل و نقل کالای استان اصفهان گفت: تلاش بسیاری از سوی مسئولان ارشد شهرستان لنجان، اداره کل راهداری و حمل و نقل استان اصفهان و… برای آغاز مجدد عملیات اجرایی شهرک حمل و نقل کالای زرین شهر انجام گرفت.

عبدالرسول باقری افزود: در طول ۱۲ سال گذشته مدیر کل راهداری و حمل و نقل استان اصفهان زحمات و پیگیریهای متعددی در راستای راهاندازی شهرک حمل و نقل کالای زرینشهر انجام دادند و با نگاه مثبت شهردار و شورای اسلامی زرین شهر در دوره پنجم همدلی لازم برای حل مشکلات پیش روی شهرک حمل و نقل به وجود آمد.

وی تصریح کرد: امیدواریم در دهه فجر شاهد افتتاح فاز نخست شهرک حمل و نقل کالای زرین شهر باشیم و با بهره برداری از این پروژه کارآفرینی لازم در شهرستان لنجان که خواسته مردم، نماینده مردم شهرستان لنجان، فرماندار شهرستان لنجان و… را داشته باشد.

روشنایی و برق شهرک حمل و نقل تحویل شهرداری میشود

در ادامه میثم محمدی، شهردار زرین شهر با اشاره به روند اجرای پروژه شهرک حمل و نقل کالای زرین شهر اظهار داشت: در سال گذشته با آغاز بکار شورای اسلامی زرین شهر در دوره پنجم و آغاز تیم جدید مدیریت شهری تلاش بسیاری برای برگزاری جلسات کارشناسی برای رفع معضل چندین ساله شهرک حمل و نقل کالای زرین شهر انجام گرفت.

وی افزود: با پیگیریهای نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل راهداری و حمل و نقل استان اصفهان و… جلسات مدیریت شهری زرین شهر با سرمایه گذار بخش خصوصی بر پایه تعامل و تفاهم مشترک شکل گرفت تا بتوانیم متمم قراردادی که منافع و حقوق طرفین در آن رعایت شده باشد را به امضا برسانیم.

شهردار زرین شهر تصریح کرد: تفاهمنامهای که در نهایت بین شهرداری و سرمایه گذار بخش خصوصی و با نظر کارشناسان امر تنظیم شده بود در ۲۱ فرودین سال جاری در قالب لایحه به شورای اسلامی ارسال شد و ۱۷ خرداد ماه سال جاری به شهرداری ابلاغ شد.

وی تصریح کرد: با توجه به تذکری که در کمیته انطباق شهرستان لنجان داده شده بود در مصوبهای که توسط شورای اسلامی زرین شهر به شهرداری ابلاغ شد، بندی در نظر گرفته شده بود که در این بند چنین آمده بود که پس از تصویب طرح اصلاحی در شورای عالی برنامه ریزی استان شهرداری امکان استرداد پرونده قضائی را دارد.

خبر جدید  ۱۲۰۰ نجات‌گر و ۴۲ پایگاه امداد و نجات در اصفهان به مسافران نوروزی خدمات ارائه می‌دهند

محمدی گفت: با توجه به این بند مرحله بعدی مدیریت شهری پیگیری مصوبه طرح اصلاحی در شورای عالی برنامه ریزی استان بود، با وجود اینکه شهرک دارای مصوبه بوده اما با توجه به تغییراتی که در کاربریهای در نظر گرفته شده این تغییرات باید به تصویب میرسید.

وی بیان کرد: با تلاش همکاران بنده در شهرداری زرین شهر و دفاعی که فرماندار شهرستان لنجان در کارگروه تخصصی امور زیر بنایی و شهرسازی استان داشتند طرح اصلاحی به تصویب رسید و در مرحله بعد باید در شورای عالی برنامه ریزی استان مطرح و به تصویب میرسید.

شهردار زرین شهر خاطرنشان کرد: دبیرخانه شورای عالی برنامه ریزی استان در سازمان برنامه بودجه بوده که شهرداری در آن عضویت نداشته و در نهایت با پیگیری دوستان استانداری اصفهان و سایر دوستان شورای عالی استانداری که توسط استاندار تشکیل می شود در ۲۸ آذر ۱۳۹۷ مصوبه به شهرداری ابلاغ شد.

وی افزود: با ابلاغ مصوبه اصلاحی شهرک حمل و نقل کالای زرین شهر موضوع از طریق وکیل شهرداری پیگیری شد و لایحهای تنظیم و به دادگستری ارسال شد و در این مدت زمان هر ۱۵ روز یکبار جلسهای در اداره کل راهداری و حمل و نقل استان اصفهان برگزار می شد و گزارش روند اجرای پروژه ارائه می شد.

محمدی اظهار داشت: تا زمانی که سرمایه گذار بخش خصوص واریز وجه از سوی آنان را منوط به استرداد پرونده قضائی دانستند و با مدیر کل راهداری و حمل و نقل استان اصفهان و دیگر دوستان که این مسئله جزء تعهدات شهرداری بوده ۹ دی ماه سال جاری لایحه سیستم دادگستری به ثبت رسید و توانستیم قرار استرداد دعوی را در تاریخ ۱۲ دی ماه اخذ شد.

وی تصریح کرد: این روند الزام آور برای بنده به عنوان شهردار زرین شهر که ملزم به رعایت مصوبات شورای اسلامی شهر هستم بوده و از امروز با استرداد دعوی و ابلاغ طرح اصلاحی امکان ادامه روند اجرایی پروژه شهرک حمل و نقل را دارم البته طی مدت گذشته فعالیت های خوبی انجام گرفت و با کمک علی سلیمیان عضو شورای اسلامی زرین شهر توانستیم قرارداد فیبرنوری شهرک حمل و نقل کالای زرین شهر با مبلغی قابل توجه منعقد و اجرایی کنیم.

خبر جدید  اصفهان|۱۳۷۰ زندانی مالی منتظر رهایی؛ ۲۴ نفر در ۴ روز ابتدای ماه رمضان آزاد شدند

شهردار زرین شهر گفت: عملیات اجرایی فیبر نوری از فلکه مهرآباد تا میدان پردیس انجام شده و میدان پردیس تا شهرک نیز کاترزنی شده و فعالیت اجرایی در حال اجراست، از سوی دیگر برق پروژه مسیر انتخابی تیرکوبی انجام گرفته و روز یکشنبه روشنایی و برق شهرک حمل و نقل تحویل شهرداری خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: استقرار محل شرکتها نیز با توجه به جلسهای که در این خصوص برگزار شد، مقرر شد شرکتها در فاز نخست به صورت متمرکز در یک نقطه قرار بگیرند از این جهت محل استراحت رانندگان، نمازخانه در قالب کانکس، سرویس بهداشتی، سپتینگ مجموعه اجرا شده، میدان ورودی شهرک در جاده بداغ آباد در دست اقدام بوده و اگر موضوع قضائی مطرح نبود شهرداری آمادگی افتتاح فاز نخست شهرک را در ۲۶ آذر داشت و امروز نیز آمادگی کامل برای بهره برداری پروژه در دهه فجر را داریم.

بر اساس قول مسئولان شهرک حمل و نقل دهه فجر به بهرهبرداری میرسد

در ادامه سعید نادیزاده؛ عضو شورای شهر زرین شهر گفت: در حوزه پاسخگویی در پروژه شهرک حمل و نقل کالای زرین شهر شورای اسلامی زرین شهر فشار بسیاری را تحمل کرد و سعی در پاسخگویی شفاف بوده است چراکه همواره نگرانی شهروندان به شورای اسلامی منتقل میشد. از این رو در حد توان تلاش بسیاری انجام گرفت تا بتوانیم در کنار دیگر مسئولان امر نقش خود را به عنوان نمایندگان مردم در شورای شهر به درستی ایفا کنیم.

در پایان احمد احمدیان عضو شورای اسلامی زرین شهر نیز گفت: امیدورایم از امروز هیچگونه ابهامی در حوزه فعالیت و قرارداد شهرک حمل و نقل کالای زرین شهر وجود نداشته باشد و پس از این جلسه بتوانیم به مردم اعلام کنیم این پروژه در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید و این مسئله دیگر به تاخیر نیفتد.

وی با بیان اینکه امروز شاهد قول قطعی مسئولان برای راه اندازی شهرک حمل و نقل کالای زرین شهر در دهه فجر بودیم، افزود: شهروندان از نمایندگان خود در شورای اسلامی توقع داشته که پیگیر مسائل شهر باشند و برهمین اساس همواره اخبار منتشر شده را رصد کرده و مطالبات خود را از طریق مختلف همچون فضای مجازی و… مطرح مینند از این رو توقع میرود به گونهای سخن بگوییم که شرمنده مردم نشویم.

انتهای پیام/ ع


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد