جمعه, ۵ آذر , ۱۴۰۰
8:54:30 - جمعه 15 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اصفهان به عنوان یک جهانشهر مطرح شود
اصفهان به عنوان یک جهانشهر مطرح شود
شهردار اصفهان گفت: اصفهان می تواند به عنوان یک جهان‌شهر، اقتصاد کشور را متحول کند و روابط کشور را با دیگر کشورها به خوبی تنظیم کند. شعار سال: شهردار اصفهان گفت: اصفهان می تواند به عنوان یک جهان‌شهر، اقتصاد کشور را متحول کند و روابط کشور را با دیگر کشورها به خوبی تنظیم کند.  قدرت الله […]

شهردار اصفهان گفت: اصفهان می تواند به عنوان یک جهان‌شهر، اقتصاد کشور را متحول کند و روابط کشور را با دیگر کشورها به خوبی تنظیم کند.

شعار سالشهردار اصفهان گفت: اصفهان می تواند به عنوان یک جهان‌شهر، اقتصاد کشور را متحول کند و روابط کشور را با دیگر کشورها به خوبی تنظیم کند.

 قدرت الله نوروزی در نشست هم اندیشی اصفهان فردا که با همکاری جهاد دانشگاهی واحد اصفهان با حضور جمعی از فعالان دانشجویی دانشگاه های اصفهان برگزار شد، با بیان اینکه نوشته های تعدادی از تابلوهای شهری که به زبان انگلیسی هستند، ایراد دارند، اظهار کرد: شهرداری اصفهان با ۱۴ شهر خارجی، خواهر خوانده است. شهرداری اصفهان می تواند به عنوان یکی معاونت های مهم وزارت خارجه مطرح شود. امکانات موجود در اصفهان برای توریست ها و گردشگران خارجی مناسب نیست. حتی امکانات موجود پاسخگوی نیازهای مردم خودمان نیست.

وی با بیان اینکه باید در کنار شهروند سازی، شهرسازی کنیم، افزود: شهرساز خوب را کسی می دانیم که در ساختن شهر، انسانیت انسان را در نظر بگیرد و به آن آسیبی نرساند، آنجاست که روانشناسی، جامعه شناسی و شهرسازی باید در کنار یکدیگر قرار گیرند.

شهردار اصفهان ادامه داد: بخش عظیمی از ماموریت های شهرداری، در حوزه علوم انسانی است. شهرداری مرکزی است تا تمام رشته ها بتوانند در کنار هم برای مردم کار کنند و شهر بهتر از وضعیت کنونی شود.

نوروزی ادامه داد: یکی از شعارهای ما این بود که در پایان چهار سال دوره شهرداری، صد مدیر جوان تربیت کنیم، با این روندی که در پیش گرفته ایم، این عدد احتمالا بیشتر از ۲۰۰ مدیر جوان می شود. شعار دیگرمان این بود که در شهر اصفهان یک شهردار زن منصوب کنیم که در دو ماه گذشته، دو زن به عنوان شهردار یکی از مناطق و مدیرعامل یکی از سازمان های شهرداری منصوب شدند. این موضوع می تواند راه را برای زنان هموار کند، اگر چه با بحث ها و نقدهایی نیز همراه بوده است.

خبر جدید  اصفهان صنعتی‌ترین استان کشور است

وی افزود: اگر شایسته سالاری وجود داشته باشد، نباید به چند مدیر زن اکتفا کنیم و هر فردی که شایسته است باید در مسئولیت اجرایی حضور داشته باشد.

مهاجران افغانی شهروند تلقی شوند

شهردار اصفهان به مهاجران افغانی حاضر در اصفهان اشاره و اضافه کرد: با وضعیت بلاتکلیفی، نداشتن تابعیت، محرومیت از حقوقی که هر تبعه ای می تواند از آن برخوردار باشد، آشنا هستم و امیدوارم روزی تمام مهاجران افغانی شهروند تلقی شوند و بتوانند از امکانات شهروندی استفاده کنند.

نوروزی با اشاره به تفاوت حقوق بشر با حقوق شهروندی، افزود: داشتن شناسنامه که هویت هر فردی است باید به عنوان یک حق بشری تلقی شود و نه یک حق شهروندی. منتها تا آنجا که در توان شهرداری باشد و قوانین و مقررات اجازه دهند، در کمک به مهاجران خارجی دریغ نخواهیم کرد.

وی با برادر دینی خواندن مهاجران افغانی، خاطرنشان کرد: در همه سختی ها، از جنگ تحمیلی تا اتفاقات چند سال اخیر مهاجران افغانی همراه مردم ما بوده اند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه مدیریت همراه با امید، شادی و آرامش و آسایش خواسته همه جامعه است، گفت: دانشگاه همواره امیدوار و امید بخش حرکت می کرده و این خاصیت دانشجویان است. امیدوارم ما نیز بتوانیم در چنین فضایی و تحت تاثیر مطالبات بحق دانشجویان به نوعی اداره امور شهر را پیش ببریم که امید ها هیچ وقت به یاس و ناامیدی تبدیل نشود.

نوروزی اضافه کرد: اصفهانی که دارای یک خلاقیت ذاتی است و اگر بتوانیم با برنامه های درست این خلاقیت را شکوفا کنیم، اصفهان می تواند در کشور اثرگذار باشد. هیچ کسی نسبت به این موضوع ابهامی ندارد که اصفهان می تواند به عنوان یک جهان‌شهر، اقتصاد کشور را متحول کند و روابط کشور را با دیگر کشورها به خوبی تنظیم کند.

خبر جدید  دشمن از ایمان درونی خانواده‌های قرآنی واهمه دارد/ قرآنی شدن جامعه، موجب عزتمندی کشور می‌شود

وی با بیان اینکه از ابتدا به دنبال توسعه مشارکت مردم در همه امور بودیم، افزود: سیاست ما این است که هزینه های مربوط به امور فرهنگی، بیشتر در مسیرهایی قرار گیرد که گرهی از گره های کور شهر را باز کند. شهرداری قرار نیست، تمام ایده های موجود را خود به تنهایی اجرایی کند؛ گفته ایم که شهرداری به دنبال ایجاد زیرساخت است. بسیاری از زیرساخت ها برای بیشتر ایده های موجود آماده است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری دانشجویان ایران ، تاریخ انتشار ۲۳آذر ۹۶، کدمطلب:۹۶۹-۴۵۹۰-۵، www.isna.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد