شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۰
11:13:30 - سه‌شنبه 1 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اصفهان| افزایش ساخت‌وساز بدون پروانه در شهرضا
اصفهان| افزایش ساخت‌وساز بدون پروانه در شهرضا
رئیس سازمان نظام مهندسی شهرضا گفت: با اجرای طرح مجریان ذیصلاح از بنا و کارگر دارای کارت مهارت فنی در ساختمان‌ها استفاده می‌شود و دست اتباع بیگانه از ساختمان‌سازی کوتاه می‌شود.

مجید گلابگیر در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در شهرضابا اشاره به اجرای طرح مجریان ذیصلاح در آیندهای نزدیک در شهرضا، اظهار داشت: طرح مجریان ذیصلاح به ایمنی و کیفیت ساختمانها کمک بسیاری میکند، بر خلاف مهندس ناظر که نظارت آن دورهای است مجری باید در تمام طول اجرای ساختمان در آن حضور داشته باشد.

وی با بیان اینکه با اجرای طرح مجریان ذیصلاح از بنا و کارگر دارای کارت مهارت فنی در ساختمانها استفاده میشود و دست اتباع بیگانه از ساختمانسازی کوتاه میشود، افزود: بیش از ۷۰ درصد از ساختمانها در شهرضا توسط پیمانکاران ساخته میشود.

رئیس سازمان نظام مهندسی شهرضا با بیان اینکه در این طرح هر ساختمانی در شهرضا ساخته میشود باید از یک پیمانکار واجد صلاحیت که از اداره راه و شهرسازی تأییده داشته باشد، استفاده کند، گفت: مقررات خوب و صریحی در خصوص شرایط ساخت و ساز وجود دارد اما علت اجرایی نشدن آنها معمایی حل ناشدنی است.

وی با تأکید بر اینکه موضوع ساخت و ساز توسط افراد بدون صلاحیت به یک معضل بزرگ تبدیل شده است که با اجرای این طرح این مشکل حل میشود، تصریح کرد: مهندسان ساختمان در شهرضا الزام شدند که گزارش بازدید از ساختمان را قبل از وقوع تخلف ارایه دهند و این امر سبب شد که سرکشی مهندسان از ساختمان بیشتر شود.

خبر جدید  استانداری اصفهان وظیفه نظارت، پیگیری و هماهنگی تکمیل پروژه باغ‌موزه دفاع‌مقدس را برعهده دارد

گلابگیر با بیان اینکه ساخت و ساز بدون پروانه در شهرضا افزایش پیدا کرده است، گفت: شهرداری باید جدیتر با مالکان ساختمانهای بدون پروانه برخورد کند، ساخت و ساز بدون پروانه سبب میشود ساختمانها ایمنی و کیفیت لازم را نداشته باشد.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد