یکشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۰
0:57:50 - یکشنبه 6 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اصفهان| افزایش خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد؛ ۱۰۵ هزار بانو از حمایت‌ها بهره‌مند شدند
اصفهان| افزایش خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد؛ ۱۰۵ هزار بانو از حمایت‌ها بهره‌مند شدند
کمیته امداد استان اصفهان با ارائه خدمات گسترده از نیازمندان حمایت می‌کند، خدماتی که گاهی سبب ایجاد اشتغال برای یک یا چند نفر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، کمیته امداد با فرمان امام(ره) با هدف کمک به نیازمندان تاسیس شد، این نهاد با گسترش خدمات خود در راستای کمک به نیازمندان، ایتام و جامعه هدف خود گام برمیدارد و هر سال بر خدمات آن افزوده میشود.

خیران و نیکوکاران نیز که همیشه یاریگر نیازمندان هستند با این نهاد خدمت رسان همکاری کرده و در بسیاری از موارد با کمکهای مالی و معنوی خود کمیته امداد را یاری میکنند.

کمیته امداد اصفهان نیز با ارائه خدمات بسیاری مانند پرداخت مستمری، بیمه، کارآفرینی، اشتغال، حمایت از ایتام و فرزندان محسنین و غیره در راستای خدمت گذاری به مردم نیازمند استان گام برمیدارد.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان و معاونانش در میزگردی مهمان خبرگزاری تسنیم اصفهان بودند و به سئوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

افزایش خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد در سالجاری

مدیرکل کمیته امداد اصفهان با اشاره به خانوارهای تحت پوشش این نهاد گفت: جامعه تحت حمایت کمیته امداد اصفهان که در سال گذشته و به دنبال اجرای طرحهای اشتغال و خودکفایی و پالایش مددجویان به ۸۴ هزار خانوار کاهشیافته بود در انتهای پائیز امسال به ۱۰۱ هزار و ۴۴۳ خانوار افزایش یافت.

محمدرضا متینپور افزود: افزایش قیمت کالاها و خدمات در ماههای اخیر تغییرات مثبتی که این نهاد در زندگی نیازمندان ایجاد کرده بود را کم اثر کرده است.

وی با اشاره به روند رو به رشد مراجعه مردم به این نهاد، اظهار داشت: منابع در اختیار این نهاد در سالجاری برای این تعداد از مستمریبگیران برنامهریزی نشده است و کمک به این نیازمندان به تزریق بودجههای فوقالعاده و جدید در سال جاری نیازمند است.

ارتباط کمیته امداد اصفهان با مراکز خیریه

مدیرکل کمیته امداد اصفهان پیرامون ارتباط با مراکز خیریه بیان کرد: کمیته امداد با خیریهها نوعی حس رفاقت و پدرانه دارد که از انجمنهایی که در راستای اهداف کمیته امداد به اقشار کم درآمد جامعه کمک میکنند، حمایت میکند. برای مثال به کمک خیریهها با پدید آمدن خشکسالیهای اخیر به ویژه در شرق اصفهان بسیاری افراد تحت حمایت قرار گرفتند و درحال حاضر پشت نوبتی جهیزیه و درمان نداریم و تعدادی برنامه جدید نیز دستور کار قرار گرفت مانند سوء تغذیه کودکان و مادران شیرده که اعتبارات خوبی به استان تخصیص یافت و تاکنون ۱۰۵ هزار نفر از بانوان در قالب ۱۸۰ هزار طرح زیر نظر کمیته امداد قرار دارند.

خبر جدید  قیمت میوه، حبوبات و مواد پروتئینی در اصفهان؛ پنجشنبه ۷ شهریورماه + جدول

وی افزود: بسیاری مواقع ما به خیریهها اعلام میکردیم که تعدادی از نیازمندان و مستمری بگیران را به ما معرفی کند تا تحت پوشش کمیته امداد در آید و درمقابل اقداماتی که نیاز بود انجام شود و در کمیته امداد ردیف بودجهای نداشت را به آن خیریه و انجمن محول میکردیم. در اصفهان ۴ خیریه بسیار بزرگ و معتبر در این مسیر همکاری خوبی با ما داشتند و هم افزایی خوبی شکل گرفت.

میتن پور گفت: یکی از خیریههایی که ارتباط بسیار خوبی با کمیته امداد برقرار میکند انجمن مددکاری امام زمان(عج) است، ما در یک پروژه که ایتام خود را بیمه آتیه میکردیم که اگر حمایت آنها قطع شد، بیمه برایشان باقی بماند. مدت ۶ سال حق بیمه توسط کمیته امداد پرداخت شده بود و به دلایلی نخواستیم که حق بیمه بر گردن ایتام باشد به همین دلیل در یک مذاکره از انجمن امام زمان(عج) خواستیم حق بیمه یک سال آینده توسط آنها پرداخت شود تا میزان مبلغ پرداخت شده به علاوه ۳۰ درصد برای آینده فرزندان ایتام باقی بماند.

افزایش مراجعه مردم به کمیته امداد

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد اصفهان در این نشست پیرامون مراجعه مردم به کمیته امداد گفت: مشکلات اقتصادی که در ماههای اخیر به وجود آمد سبب افزایش مراجعه مردم به کمیته امداد برای دریافت کمک شد.

جلال یزدانی با بیان اینکه کمیته امداد تنها مجاز به تحت حمایت قرار دادن اقشار مشخصشده در قانون است، افزود: زنان سرپرست خانوار، سالمندان نیازمند با سن بیش از ۶۰ سال و بیماران با ازکارافتادگی بالای ۷۰ درصد اقشاری هستند که این نهاد مجاز به ارائه بسته کامل حمایتی خود به آنهاست.

خبر جدید  طلاب اصفهانی با سیل مهربانی همراه شدند؛ ادامه نهضت مردمی خدمت‌رسانی

وی ارائه خدمات به سایر اقشار نیازمند را بر اساس رویههای سابق کمیته امداد به شکل موردی عنوان کرد و گفت: در سال جاری شمار زیادی از خانوارهای تک و چند خدمتی و همچنین سایر نیازمندان به مستمریبگیران این نهاد در استان اصفهان افزوده شدند.

طرح اشتغال با الگوی راهبران شغلی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اصفهان پیرامون طرح اشتغال با الگوی راهبراین شغلی گفت: در سال جاری تا کنون ۱۰۰ طرح اشتغال با الگوی راهبران شغلی برای مددجویان کمیته امداد استان اصفهان در حال اجرایی شدن است.

بهرام سوادکوهی با اشاره به مزایای این طرح اظهار داشت: کارفرما، کارگاه یا محل تولید را برای مددجو تهیه میکنند و محصولات تولید شده توسط مددجویان نیز توسط کارفرما فروخته میشود که با استفاده از این طرح، میتوان تولید انبوه یک محصول را داشت و نگرانی بابت فروش محصولات نیز وجود نخواهد داشت، چرا که مشکل بازاریابی و فروش محصولات مددجویان از مهمترین مواردی است که با حضور راهبران شغلی کمتر میشود.

وی با اشاره به پرداخت حداکثر ۲۰ میلیون تومان وام اشتغال به مددجویان، گفت: با این مبالغ در بسیاری از نقاط استان امکان راهاندازی کسبوکارهای کوچک وجود داشت و درآمد حاصل از آنها کمک بزرگی برای مددجویان این نهاد بود اما وضعیت اقتصادی چندماهه اخیر سبب گرانی کالاهای سرمایهای، واسطهای و تولیدی و همچنین اجاره مغازه و اماکن مربوط به کسبوکار شده است که به سخت شدن ایجاد شغل با مبالغ پائین منجر میشود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اصفهان با بیان اینکه تعدادی از وامهای اشتغال ما در سالهای گذشته برای خرید وانت و تاکسی به مددجویان پرداخت میشد، افزود: در حال حاضر و با افزایش بیش از دو برابری قیمت خودرو در کشور ایجاد چنین شغلهایی برای مددجویان بسیار سخت و هزینهبر شده است و این در حالی است که بهای خدمات این قبیل مشاغل نسبت به سال گذشته نیز تغییر چندانی نکرده است.

خبر جدید  اصفهان| بازیکن تیم فوتسال گیتی‌پسند: هنوز به آمادگی لازم نرسیده‌ایم

وی راهبرد این نهاد برای حفظ روند خودکفایی مددجویان مستعد اشتغال را پیگیری طرح راهبران شغلی دانست و گفت: در چنین طرحهایی علاوه بر وام پرداختی به مددجو، بسته تشویقی هم به کارفرما ارائه میشود که مجموع این دو مبلغ میتواند سبب ایجاد شغلهای با ثبات برای نیازمندان شود.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد