به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، علیرضا صلواتی صبح امروز یکشنبه ۹ دی ماه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به فرسودگی ناوگان اتوبوسرانی در شهر اصفهان اظهار کرد: توسعه سامانه اتوبوسرانی تندرو در شهر اصفهان نیازمند منابع بیشتری است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان ادامه داد: قیمت هر دستگاه اتوبوس درونشهری ۲٫۵ برابر شده و قیمت هر دستگاه اتوبوس درونشهری از ۵۰۰ میلیون تومان به یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان رسیده است.

وی با بیان این که شهرداری اصفهان برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و احداث ۳ تا ۴ خط اتوبوس تندرو نیاز به منابع مالی بیشتری است، گفت: علیرغم این که استقبال مردم ازناوگان اتوبوسرانی کشور کاهش یافته، استقبال مردم اصفهان از اتوبوسهای تندرو افزایش یافته و با افزایش آمار مسافران این ناوگان مواجه هستیم.

صلواتی ادامه داد: مسافران اتوبوسهای خط تندروی شرق اصفهان افزایش یافته و این آمار از سال گذشته که ۱۱ هزار مسافر بوده به ۳۵ هزار مسافر در سال ۹۷ رسیده است.خط یک، دو و ۳ خطوط تندروی شهر اصفهان با ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش مسافر مواجه بوده است.

وی ابراز امیدواری کرد که تا قبل از سال ۱۴۰۰ ، خطوط تندروی اصفهان تکمیل شود و گفت: ارزش اسقاط اتوبوسهای درونشهری در ۵ سال آینده، از قیمت اتوبوسهای کنونی بیشتر میشود.