سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰
3:01:14 - یکشنبه 30 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استفاده از پل های عابر پیاده نیازمند فرهنگ سازی است
استفاده از پل های عابر پیاده نیازمند فرهنگ سازی است
اصفهان- ایرنا – رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان گفت: استفاده از پل های عابر پیاده برای تردد نیازمند آموزش و فرهنگ سازی است که باید از سوی دستگاه های خدمات رسان و مردم انجام شود.

سرهنگ رضا رضایی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس بررسی های صورت گرفته بیشترین تصادفات منجر به فوت عابران پیاده در شب‌ها و در نزدیکی پل‌های عابر پیاده مکانیزه اتفاق افتاده است.
وی با بیان اینکه در ۹ ماهه امسال ۸۴ عابر پیاده بر اثر تصادف در استان جان باختند، اضافه کرد: متاسفانه بیشترین تعداد فوتی های تصادفات عابران پیاده، افراد مسن و کهنسال هستند.
رییس پلیس راهور اصفهان ادامه داد : برخی از عابران پیاده ترجیح می‌ دهند به جای استفاده از پل های هوایی که شاید در چند قدمی آنها باشد، با عبور از عرض خیابان و تحمل سختی های فراوان، خطر تصادف با خودروهایی که سرعت بالایی دارند را به جان بخرند.
وی خاطرنشان کرد: این در حالی ست که شهرداری در زمینه راه اندازی پل های عابر پیاده مکانیزه عملکرد خوب و قابل قبولی داشته است.
هم اکنون حدود ۳۰ پل عابر پیاده مکانیزه در کلانهشر اصفهان وجود دارد.
رضایی تصریح کرد : در این راستا لازم است که در کنار آموزش و فرهنگ سازی استفاده از پل های هوایی، افزایش تجهیز و احداث پل‌های عابر پیاده مکانیزه نیز در راستای تشویق شهروندان و ایجاد رغبت در آنها برای استفاده از این وسایل به قانونمندی و نهادینه کردن این فرهنگ منجر شود.
وی در بخش دیگری به کاهش پنج درصدی جانباختگان تصادفات درون شهری در ۹ ماهه امسال در استان اشاره و اضافه کرد: در این مدت ۲۶۵ نفر بر اثر تصادفات درون شهری جان خود را از دست دادند.
رییس پلیس راهور اصفهان بیان کرد : همچنین در این مدت ۳۷۱ نفر در تصادفات برون شهری جان باخته اند.
وی، تعداد مجروحان در تصادفات درون شهری را در این مدت هشت هزار و ۱۷۹ نفر و تعداد تصادفات خسارتی را بیش از ۱۱ هزار و ۸۰۰ مورد ذکر کرد و گفت: سهم موتورسیکلت ها در تصادفات درون شهری ۵۰ درصد بوده است.
رضایی افزود: در حوزه فوتی های تصادفات موتورسیکلت بیش از ۷۰ درصد آنها در میانگین سنی ۱۸ تا ۲۵ سال بوده اند.
وی به اقدامات پلیس برای آموزش استفاده از کلاه برای راکبان موتورسیکلت اشاره کرد و گفت: از تیرماه امسال پلیس راهور اصفهان با همکاری معاونت حمل وتقل و ترافیک شهرداری اقدام به آموزش استفاده از کلاه برای موتورسواران کرده است.
رییس پلیس راهور اصفهان گفت : در این طرح به جای توقیف موتورسیکلت، راکبان راهی دوره آموزشی سه ساعته می‌ شوند.
وی یادآور شد: با اجرای این طرح که با هدف ارتقای ایمنی موتورسواران در چند ماهه اخیر صورت گرفته است ۱۵ درصد از آمار جان باختگان راکبان موتورسیکلت نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش یافته است.
هم اینک یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه موتور سیکلت در استان تردد دارد که از این تعداد ۸۰۰ هزار دستگاه در شهر اصفهان است.
۶۹۹۴/۶۰۲۶/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  قصه گویی موجب گرایش کودکان به کتابخوانی می شود
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد