جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹
13:08:58 - شنبه 3 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استان اصفهان در راه اندازی یگان های تخصصی دفاع مقدس سرآمد بود
استان اصفهان در راه اندازی یگان های تخصصی دفاع مقدس سرآمد بود
فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان، گفت: همان طوری که استان اصفهان در دوران دفاع مقدس نقش برجسته ای داشت، در تاسیس رسته های تخصصی هم پیش قدم بود. به گزارش خبرگزاری بسیج از اصفهان؛ سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی اظهار داشت: این جلسه باشکوه با همت پیشکسوتان زرهی سپاه استان اصفهان و آزادگان و […]

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان، گفت: همان طوری که استان اصفهان در دوران دفاع مقدس نقش برجسته ای داشت، در تاسیس رسته های تخصصی هم پیش قدم بود.

به گزارش خبرگزاری بسیج از اصفهان؛ سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی اظهار داشت: این جلسه باشکوه با همت پیشکسوتان زرهی سپاه استان اصفهان و آزادگان و رزمندگان برگزار شده است.

فرمانده سپاه استان اصفهان ادامه داد: همان طوری که استان اصفهان در دوران دفاع مقدس نقش برجسته‌ای داشت، در تاسیس رسته‌های تخصصی هم پیش قدم بود.

وی عنوان کرد: وقتی در علمیات بیت المقدس یگان‌های پیاده به مرز بین المللی رسیدند، اولین یگان‌هایی که به این گردان‌های پیاده رسیدند، لشکر ۳۰ زرهی بود.

سردار فتح الله جعفری، فرمانده اسبق لشکر ۳۰ زرهی سپاه نیز در ادامه، با بیان اینکه تجیزات زرهی سپاه، در ابتدای جنگ از غنائم به دست آمده از دشمن بعثی تشکیل شده بود، اظهار کرد: این تجهیزات بدون کمک از هیچ ارگانی در سپاه بازسازی شد.

این مسئول نظامی، ادامه داد: حدود یک هزار و ۲۰۰ تانک در طول جنگ از عراق غنیمت گرفته شده بود، که در گردان‌های سپاه مورد استفاده قرار گرفته شد.

وی با بیان اینکه تک تک نفرات زرهی به صورت انفرادی در جنگ نقش موثر داشتند، عنوان کرد: تک تک افراد نقش موثر در زرهی داشتند و توانستند به عنوان یک نیرو نقش خود را در مقابل نیرو‌های متجاوز عراق ایفا کنند.

سردارجعفری با بیان اینکه رزمندگانی که امروز در زرهی سپاه مانده اند، همه دارای درصدی از جانبازی هستند، عنوان کرد: بخش عمده‌ای از نیرو‌های ما را در حال حاضر جانبازان تشکیل می‌دهند.

خبر جدید  دیدار فرمانده و جمعی از کارکنان ناحیه تیران و کرون با جانباز تیپ فاطمیون

پیشکسوت دوران دفاع تصریح کرد: امیدواریم این یادواره‌ها زمینه جمع آوری آثار و خاطرات شهدا و جانبازان زرهی سپاه را فراهم کند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد