چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰
17:49:37 - دوشنبه 5 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
از بهشت‌آباد، آبی به اصفهان داده نمی‌شود
از بهشت‌آباد، آبی به اصفهان داده نمی‌شود
رییس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: طرح بهشت‌آباد، آبی به اصفهان نمی‌دهد و تنها استان‌های یزد و کرمان سالانه ۱۷۶ میلیون مترمکعب از این طرح بهره خواهند برد. به گزارش خبرنگار ایسنا، عیسی ابراهیمی امروز (دوشنبه) در جلسه هم‌اندیشی “چرا آب در زاینده‌رود جاری نشد؟” در دانشگاه صنعتی اصفهان، با بیان اینکه زمانی […]

رییس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: طرح بهشت‌آباد، آبی به اصفهان نمی‌دهد و تنها استان‌های یزد و کرمان سالانه ۱۷۶ میلیون مترمکعب از این طرح بهره خواهند برد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، عیسی ابراهیمی امروز (دوشنبه) در جلسه هم‌اندیشی “چرا آب در زاینده‌رود جاری نشد؟” در دانشگاه صنعتی اصفهان، با بیان اینکه زمانی به اشتباه با برداشت‌های بی‌رویه از منابع آبی، صنایع را توسعه دادیم، اظهار کرد: تأسف آورتر اینکه با وجود مشاهده این اشتباهات، متأسفانه هم چنان سیاست‌های گذشته را اجرا می‌کنیم.

وی با اشاره به توسعه صنایع وابسته به آب در اقلیم‌های گرم و خشک، تأکید کرد: این توسعه‌ها به واسطه برخی هوچی گری‌ها صورت گرفت و از سوی دیگر با این اشتباهات در اشتغال و تأمین معیشت افراد مهجور، معضلات بسیاری ایجاد کردیم.

رییس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان اینکه توسعه صنایع در شرایطی صورت گرفت که بخشی بزرگی از جامعه که حق آبه دار بودند را از کشاورزی محروم کردیم، گفت: در حال حاضر جمعیت زیادی از مردم شرق اصفهان به واسطه عدم مدیریت صحیح و بهره‌برداری غیراصولی از منابع آبی از حق آبه های خود محروم شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه اگر بحران آب و یا هر بحران دیگری در کشور رخ دهد، هیچ مسئولی پاسخگو نخواهد بود، ادامه داد: متأسفانه مردم باید هزینه اشتباهات را بپردازند و مدیران تنها به فکر سه یا چهار سال فعالیت خود هستند و به همین دلیل نسبت به آینده احساس مسئولیت نمی‌کنند.

ابراهیمی تأکید کرد: متأسفانه امروز دچار شعارزدگی شده‌ایم و تنها به دنبال شعارهای سیاسیون می‌رویم و آن‌ها نیز تنها در پی جمع‌کردن رأی هستند و در عمل به وعده‌های خود پایبند نیستند.

خبر جدید  نجات سنگ نگاره‌های کوچری و تنگه غرقاب گلپایگان در دستور کار میراث فرهنگی اصفهان

وی با بیان اینکه قوانین مهمی برای حفاظت از محیط زیست در کشور داریم، افزود: اگر زاینده‌رود را یک سیستم در نظر بگیریم تفاوتی نمی‌کند که کمبود آب در اصفهان یا چهارمحال و بختیاری باشد.

رییس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان در خصوص طرح بهشت‌آباد، اظهار کرد: از بهشت‌آباد آبی به اصفهان داده نمی‌شود و تنها استان‌های یزد و کرمان سالانه ۱۷۶ میلیون مترمکعب از این طرح بهره خواهند برد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد