دوشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۰
8:42:03 - سه‌شنبه 13 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ازدواج سالم بر اساس معیارهای الهی و اسلامی شکل می‌گیرد
ازدواج سالم بر اساس معیارهای الهی و اسلامی شکل می‌گیرد
گروه اجتماعی: یک استاد دانشگاه گفت: ازدواجی که بر اساس معیارهای عقلانی و عاطفی صحیح و لحاظ کردن معیارهای الهی و اسلامی شکل گرفته باشد، ازدواج سالم محسوب می‌شود و انسان را به درجه‌ای از کمال انسانیت می‌رساند. محمدباقر کجباف، استاد گروه روان‌شناسی دانشگاه اصفهان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اصفهان با اشاره […]

گروه اجتماعی: یک استاد دانشگاه گفت: ازدواجی که بر اساس معیارهای عقلانی و عاطفی صحیح و لحاظ کردن معیارهای الهی و اسلامی شکل گرفته باشد، ازدواج سالم محسوب می‌شود و انسان را به درجه‌ای از کمال انسانیت می‌رساند.

محمدباقر کجباف، استاد گروه روان‌شناسی دانشگاه اصفهان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اصفهان با اشاره به فلسفه و اهمیت ازدواج اظهار کرد: ازدواج به معنای پیوند میان دو طرف برای تکمیل خصوصیات شخصیتی یکدیگر و احیای سنت پیامبر در خصوص پیوند میان انسان‌هاست و به منظور تأمین سلامت روانی، بقای نسل و ارضاء نیازهای انسان شکل می‌گیرد.
وی بیان کرد: در اسلام، ازدواج نیمی از دین شمرده شده که دین با آن کامل می‌شود و اولین پیوند اجتماعی است که انسان‌ها را به یکدیگر نزدیک می‌کند و پیوندی الهی می‌باشد که میان طرفین، مودت و رحمت به وجود می‌آورد.
کجباف تصریح کرد: اهمیت ازدواج به اندازه‌ای است که انسان را از تنهایی بیرون آورده و او را به وجه اجتماعی بودن خودش نزدیک می‌کند، ضمن اینکه تعهد و مسئولیت در مقابل دیگری را به همراه دارد. انسان احساس می‌کند در مقابل خداوند مسئول است، چون در برابر خلق او مسئولیت دارد.
وی خاطر نشان کرد: ازدواجی که بر اساس معیارهای عقلانی و عاطفی صحیح و لحاظ کردن معیارهای الهی و اسلامی شکل گرفته باشد، ازدواج سالم محسوب می‌شود و انسان را به درجه‌ای از کمال انسانیت می‌رساند.

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  وقف زمین و منزل مسکونی یک میلیارد و 650 میلیون ریالی در نجف آباد

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد