دوشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
17:09:40 - چهارشنبه 7 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اختلاس‌ها به دلیل شفاف نبودن سیستم اقتصادی است
اختلاس‌ها به دلیل شفاف نبودن سیستم اقتصادی است
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اختلاس‌ها ناشی از نبود شفافیت در اقتصاد است و تا زمانی که این سیستم به همین شکل وجود داشته باشد و اصلاح نشود امکان رانت‌خواری و اختلاس وجود دارد. به گزارش خبرنگار ایسنا،  فتح‌الله معین امروز (چهارشنبه) در میزگردی تحت عنوان جمهوری اسلامی ایران از خواسته‌ها تا عملکردها، اظهار […]

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اختلاس‌ها ناشی از نبود شفافیت در اقتصاد است و تا زمانی که این سیستم به همین شکل وجود داشته باشد و اصلاح نشود امکان رانت‌خواری و اختلاس وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا،  فتح‌الله معین امروز (چهارشنبه) در میزگردی تحت عنوان جمهوری اسلامی ایران از خواسته‌ها تا عملکردها، اظهار کرد: اتفاقی که در انقلاب اسلامی افتاد اتفاق نادری بود که در آن ارکان حکومتی به سرعت مستقر شد و کشور روال عادی خودش را پیدا کرد. هم چنین بسیاری از امور به مجلس محول شد که این نشان دهنده این بود که امام(ره) بر استقرار حکومت قانونی در کشور تأکید داشتند.

وی افزود:انقلاب اسلامی ایران یک ویژگی اساسی داشت و آن این بود که انقلاب ما یک انقلاب مستقل در زمان شکل‌گیری بود و جز هیچ‌ کدام از بلوک‌بندی‌های آن زمان نبوده است. انقلابی که به عنوان جمهوری اسلامی ایران در جهان مطرح شد باعث شد مردم دنیا متوجه شوند که می‌توانند خودشان سرنوشتشان را تعیین کنند و این باوری که در ذهن مردم جهان شکل گرفت پایه‌های نفوذ بلوک‌های شرق و غرب را به هم زد که آن‌ها نامش را صدور انقلاب اسلامی گذاشتند، ولی انقلاب اسلامی برنامه‌ای برای صدور انقلاب خود نداشت بلکه یک حرکت و تفکر بود که همین باعث شد بسیاری از کشورهای دنیا علیه ما توطئه کنند.

معین افزود: اگر جنگ تحمیلی اتفاق نمی‌افتاد برنامه‌هایی که امام(ره) برای کشور طراحی کردند را به درستی پیش می‌بردیم و خیلی از مشکلات و اتفاقات پیش نمی‌آمد و وضعیت بهتری داشتیم. هم‌اکنون که انقلاب اسلامی به ٤٠سالگی رسیده است و در سن پختگی خود است باید با یک مدیریت درست و کارشناسانه و با دوری از احساسات بتوانیم تصمیمات مؤثرتری برای پیشبرد اهدافمان اتخاذ کنیم.

خبر جدید  هم‌سو بودن شهرداری و شورا به سود مردم است

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان در خصوص اختلاس گران گفت: اختلاس‌ها ناشی از نبود شفافیت در اقتصاد است و تا زمانی که این سیستم به همین شکل وجود داشته باشد و اصلاح نشود امکان رانت‌خواری و اختلاس وجود دارد و تا زمانی که این وضعیت ادامه دارد هر روز شاهد اختلاس‌ها و فساد مالی خواهیم بود.

وی در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه افزود: بحث مهم نگه داشتن حرمت بانوان است که حرمت آن‌ها را باید بیش از پیش نگه داشت که این موضوع در حال حاضر در ورزشگاه‌ها رعایت نمی‌شود. طبق تجربیاتی که داریم حضور خانم‌ها در جلسات سبب آرام‌تر شدن جو این جلسات شده است. اگر خانم‌ها به استادیوم بروند جَو خیلی فرق می‌کند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در مورد مهم‌ترین چالش انقلاب اسلامی افزود: امام(ره) و مقام معظم رهبری بر حضور مردم در صحنه‌های مختلف کشور تأکید داشتند و عقیده داشتند که مردم پشتوانه نظام هستند و باید وجود آن‌ها را در همه صحنه‌ها محفوظ داشت.

معین خاطرنشان کرد: باید کاری کنیم تا حضور مردم در صحنه های مختلف کشور تقویت شود. مردم در تمام شرایط سخت با نظام همراهی کرده اند، اما اگر حضور همه مردم را در همه امور داشتیم قطعا در شرایط بهتری بودیم.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد