یکشنبه, ۱۱ خرداد , ۱۳۹۹
12:48:20 - سه‌شنبه 30 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اخبار کوتاه استان اصفهان
اخبار کوتاه استان اصفهان
اصفهان- ایرنا – پیش بینی افزایش تولید محصولات کشاورزی در استان، خسارت های سیل و طوفان در نائین و بازسازی بقعه پیر خانه زاد شهر شهر خور از خبرهای کوتاه امروز سه شنبه استان اصفهان است.

** اصفهان
پیش‌ بینی افزایش ۲۰ درصد تولید گندم و جو استان اصفهان
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: با توجه به بارندگی های اخیر در سطح استان؛ پیش‌بینی می شود افزایش۲۰ درصد تولید گندم و جو شاهد باشیم.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان ، محمود رضا افلاکی افزود: :در سال زراعی جاری میزان بارندگی کوهرنگ بیش از ۲ هزار میلیمترمعادل سال زراعی ۷۲-۷۱ گزارش شده است شرایط نسبتا مناسبی را برای کشاورزی محقق ساخته است .
مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: در مناطق گرم استان که شامل شهرستانهای کاشان، اردستان، نطنز ،نایین و خور و بیابانک است در مجموع سه هزار ۸۶۳ هکتار اراضی زیر کشت گندم رفته است و تولید ۱۵هزار ۵۵۷ تن پیش بینی می شود و در مناطق معتدل شهرستانهای اصفهان، شاهین شهر، تیران و کرون،شهرضا،دهاقان ، فلاورجان، نجف آباد، مبارکه، لنجان و خمینی شهر با ۱۹ هزار و ۹۳۰ هکتار کشت گندم آبی و ۲۸ هزار و ۱۳۱ هکتار کشت گندم تاخیری و پیش بینی برداشت ۲۱۸ هزار و ۶۲۸ تن گندم را شاهد خواهیم بود.
وی گفت: در مناطق سرد استان شهرستان‌های چادگان، فریدن، بویین، فریدونشهر ،گلپایگان، خوانسار و سمیرم به میزان۱۳ هزار و ۳۱۵ هکتار گندم آبی و ۲۵ هزار و ۸۳۰ بصورت دیم گندم کشت شده است که پیش بینی برداشت ۷۴ هزار و ۹۴۹ تن برداشت شود.
افلاکی در ادامه افزود: در مجموع در سطح استان ۶۵ هزار و ۲۳۹ هکتار گندم آبی ۲۶ هزار و ۱۵ هکتار گندم دیم و پیش‌ بینی تولید ۳۰۹ هزار و ۱۳۴ تن گندم را شاهد خواهیم بود.
مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان اصفهان در خصوص تولید جو نیز افزود :در سطح استان پیش‌بینی می‌شود تولید تولید ۱۸۷هزار ۷۰۰تن جو از در سطح کشت ۴۳ هزار و ۶۳۶ هکتار آبی و ۵۶۶۵ هکتار دیم را داشته باشیم.

خبر جدید  زاینده‌رود زنده شد

** نائین
خسارت های سیل و طوفان در نائین
نماینده مردم نائین با اشاره به خسارت بیش از ۲۰ میلیارد تومانی بحران سیلاب و طوفان امسال به حوزه های راهداری، برق، کشاورزی، مسکن و برخی زیرساخت های این شهرستان گفت: امیدواریم با مشارکت تمام ادارات و ارگان ها و تخصیص بودجه های لازم این خسارات جبران شود.
عباسعلی پوربافرانی در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان نائین افزود: در حوزه کشاورزی و راهداری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان خسارت به شهرستان نایین وارد شده که با توجه به وسعت کویری شهرستان، لزوم تخصیص اعتبار فوری در این بخش ها بسیار ضروری است.
وقوع سیل در روزهای پنجم و ششم فروردین و وزش باد شدید و طوفان شن ۱۲ فروردین امسال نایین خسارات زیادی به زیرساخت های شهرستان وارد شد.
مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان نائین به خسارات وارده در طوفان و سیلاب نوروز امسال اشاره کرد و گفت: در مجموع بحران های ابتدای امسال،۵۲۰ میلیارد تومان در استان اصفهان خسارت زد .
منصور شیشه فروش نیز گفت: طوفان و سیل نوروز امسال در استان، ۵۲۰ میلیارد تومان خسارت برجای گذشت .
وی افزود: این خسارات در بخش کشاورزی۱۵۰میلیارد تومان، در بخش مسکن۲۰۰ میلیارد تومان و در حوزه راه و راهداری حدود۱۲۰میلیارد تومان برآورد شده است .
۷۱۳۶

** خور و بیابانک
بقعه پیر خانه زاد شهر خور از توابع شهرستان خور و بیابانک بازسازی شد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خور و بیابانک به ایرنا افزود: این بقعه در زمینی به مساحت و زیر بنای ۵۰ متر مربع در یکی از محله های قدیمی شهر خور واقع شده است.
مجتبی بابایی افزود: برای بازسازی این مکان مذهبی ۲۰۰ میلیون ریال کمک های مردمی استفاده شده است.
وی ادامه داد: در شهرستان خور و بیابانک ۲۵ بقعه متبرکه و امامزاده وجود دارد.
پیرخانه زاد یکی از خادمان امامزاده سید داود علیه السلام بوده که حدود ۷۰۰ سال پیش در این شهر به ترویج دین اسلام فعالیت داشته است.
شهرستان خور و بیابانک با ۱۲ هزار کیلومتر وسعت و ۲۰ هزار نفر جمعیت در ۴۲۰ کیلومتری شرق مرکز اصفهان واقع است.
۹۸۶۰

خبر جدید  سمیرم لرزید


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد