چهارشنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۰
12:13:34 - یکشنبه 6 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اخبار کوتاه از اصفهان
اخبار کوتاه  از اصفهان
اصفهان ـ ایرنا ـ پنج فقره وقف در شهرستان مبارکه ، مرمت کاشی های مسروقه بقعه امامزاده حسن بن موسی (ع)- میرنشانه کاشان ، بررسی نقاط حادثه خیز جاده ها و بررسی مسائل و مشکلات حوزه راه وشهرسازی شهرستان های نجف آباد و تیران و کرون ، خبرهای کوتاه امروز یکشنبه استان اصفهان است.

** مبارکه
رییس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان مبارکه گفت: پنج فقره وقف جدید از ابتدای سال جاری تاکنون در این شهرستان ثبت شده است.
علی مبشری افزود: ارزش ریالی این موقوفه ها ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.
وی گفت: این موقوفه ها شامل شش دانگ مغازه تجاری، یک واحد ساختمانی، یک واحد مسکونی و زمین کشاورزی به مساحت ۱۵۲ متر و یک هکتار زمین کشاورزی است.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه مبارکه با بیان اینکه این نهاد سالانه از محل موقوفه ها دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال درآمد دارد اظهار داشت: ۵۰ درصد درآمد موقوفه های این شهرستان برای کارهای فرهنگی نظیر طرح کمک به مساجد، دست های مهربانی، نشاط معنوی، بوستان دانایی و بصیرت عاشورایی هزینه می شود.

** اصفهان
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان با اشاره به شناسایی ۱۰۹ نقطه پرحادثه در محورهای مواصلاتی استان اصفهان، اظهار کرد: عملیات ایمن سازی ۶۷ نقطه مصوب کشوری استان اصفهان با اولویت در دستور کار قرار گرفته است.
فرزاد دادخواه افزود : استان اصفهان با داشتن بیش از ۱۱هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه و ۲۵ هزار کیلومتر راه همسنگ به عنوان چهار راه ترانزیت کشور نقش ویژه ای در سطح ملی در زمینه حمل ونقل بار و مسافر ایفا می کند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان،وی اظهار کرد: ترافیک خاص محورهای استان، لزوم نگهداری و ارتقاء ایمنی راه های استان اصفهان، شناسایی،اصلاح و رفع نقاط حادثه خیز را ضروری می سازد.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان گفت: با وجود تمامی مشکلات شامل کمبود ماشین آلات و اعتبارات و مشکلات اجرایی، تلاش همه جانبه ای برای ارتقا ایمنی و برقراری تردد ایمن وروان با انجام اقدامات ایمن سازی نقاط پرتصادف، اجرای روکش آسفالت، شانه سازی؛ بخشنده کردن راه ها با اجرای عملیات خاکریزی و ملایم کردن شیب شیروانی راه ها ، استفاده از تجارب پرسنل و توان پیمانکاران در حال انجام است.

خبر جدید  پیکر پدر شهیدان خیامی در کاشان تشییع شد

** کاشان
مهران سرمدیان معاون مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان و رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان کاشان از مرمت کاشی تاریخی مسروقه بقعه امامزاده حسن بن موسی (ع)- میرنشانه این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ سرمدیان گفت: برای مرمت آسیب دیدگی این اثر تاریخی بیش از یک ماه توسط کارشناس مرمت دانشکده مرمت دانشگاه اصفهان زمان صرف شده است.
وی گفت: شهر کاشان مساجد تاریخی و کهن بسیاری دارد که به جز کارکرد عبادی، به عنوان آرامگاه هم استفاده می‌شدند. یکی از این مکان ها، بقعه و مسجد میرنشانه است که مشاهیری چون شیخ ابوسعید و حاج میرزا ابوالقاسم مجتهد در این بقعه دفن شده‌اند .سقف زیر گنبد با کاشی‌های معرق کاری شده به زیبایی تزئین شده است که نمای داخلی بقعه و مسجد میرنشانه را جذاب می‌کند.

** نجف آباد
سرپرست اداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان گفت: رویکرد این اداره کل کمک به شهرداری های کوچک در جهت ایجاد جنب و جوش در شهرها و بهبود سکونت در این مناطق است.
حمیدرضا امیرخانی در سفر یکروزه به دو شهرستان نجف آباد و تیران و کرون ضمن بررسی مسائل و مشکلات حوزه راه وشهرسازی ، کمک به شهرداری های ضعیف و کوچک در جهت ایجاد جنب و جوش در این شهرها و بهبود سکونت در این مناطق را از جمله اهداف این اداره کل در سطح استان عنوان کرد .
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی اصفهان، با حضور حمیدرضا امیرخانی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی اصفهان و دکتر ابوالفضل ابوترابی نماینده شهرستان نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی و فرمانداران این دو شهرستان در محل فرمانداری ، مسائل و مشکلات شهرستان های نجف آباد و تیران کرون در حوزه راه و شهرسازی مورد بررسی قرار گرفت .
در نشست فرمانداری نجف آباد، طرح هادی روستای نهضت آباد و موضوع الحاق ۱۵٫۵ هکتار الحاق به محدوده این طرح جهت احداث باغ و ویلا مطرح و مورد بررسی قرار گرفت .
در ادامه در جلسه ای که در فرمانداری تیران و کرون تشکیل شد، ۲۷ مورد از مسائل این شهرستان که شامل بررسی اجرای روکش آسفالت باند دوم تیران- سامان ، باند دوم محور سه راهی سد به چادگان ، مطالعات محور روستایی قلعه موسی خان به هوره و محور روستای آبپونه به قلعه حوض در حوزه راه و چندین مورد تغییر کاربری اراضی در حوزه شهرسازی دردستور کار جلسه مورد بررسی قرار گرفت .
۷۱۵۰ / ۶۰۲۲

خبر جدید  496 هزار مسافر در شهر اسکان یافتند/تمهید شهرداری برای اسکان مسافران نوروزی اصفهان در 40 ورزشگاه


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد