جمعه, ۳ بهمن , ۱۳۹۹
23:04:09 - سه‌شنبه 13 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
احیای ۲۰۰ خانه تاریخی در کاشان
احیای ۲۰۰ خانه تاریخی در کاشان
کاشان، شهر خانه های تاریخی و نماد معماری اصیل ایرانی اسلامی است. به گزارش خبرگزاری بسیج از کاشان؛ وجود ۸۰۰ خانه تاریخی و ثبت ملی بیش از ۱۰۰خانه در فهرست آثار تاریخی کشور، کاشان را شهر خانه های اصیل ایرانی کرده است.رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان با اشاره به نهضت احیای […]

کاشان، شهر خانه های تاریخی و نماد معماری اصیل ایرانی اسلامی است.

احیای 200 خانه تاریخی در کاشان

به گزارش خبرگزاری بسیج از کاشان؛ وجود ۸۰۰ خانه تاریخی و ثبت ملی بیش از ۱۰۰خانه در فهرست آثار تاریخی کشور، کاشان را شهر خانه های اصیل ایرانی کرده است.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان با اشاره به نهضت احیای خانه ها در این شهرستان گفت: ۶۰خانه تاریخی هم اکنون در این شهرستان در حال مرمت است که تا سال آینده بازسازی و آماده بازدید گردشگران می شود.
محسن جاوری افزود:سالانه ۵۰۰هزار گردشگر داخلی و خارجی از این خانه ها بازدید و نزدیک به ۱۰۰هزار نفر هم در این مکان های تاریخی اقامت می کنند.
وی با اشاره به مرمت و احیای نزدیک به ۲۰۰ خانه در کاشان از سال ۷۳ تا کنون افزود: به منظور جذب درآمدهای حوزه گردشگری و معرفی سبک زندگی اسلامی ایرانی تاکنون ۱۷ خانه تغییر کاربری داده اند و به اقامتگاه سنتی تبدیل شده اند.
وی گفت: ۲۳ خانه ی تاریخی دیگر هم در کاشان پس از مرمت در حال تغییر کاربری است که توانسته اشتغال نزدیک به هزار کاشانی را فراهم کند.
قرارگیری خانه های تاریخی عامری ها، ایرانی، منوچهری، مهینستان راهب در بین اقامتگاه های برتر جهان و ۱۰ اقامتگاه برتر غرب آسیا نشان از استقبال گردشگران به ویژه خارجی ها از این اماکن است.

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  کنارگذر آران و بیدگل به گرمسار نیازمند اعتباریک هزار و 200 میلیارد ریالی است

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد