یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰
11:11:26 - سه‌شنبه 6 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
احسان و نیکوکاری در جامعه کم‌رنگ شده است
احسان و نیکوکاری در جامعه کم‌رنگ شده است
گروه اجتماعی- امام‌جمعه موقت اصفهان گفت: اگر می‌خواهیم اسلام را به دنیا نشان دهیم، باید ابتدا عدالت اسلامی را رعایت کنیم و اگر عدالت اسلامی رعایت شود مردم آسوده‌تر و زندگی بهتری خواهند داشت. اکنون در جامعه ما احسان و نیکوکاری کم رنگ شده است. حجت‌الاسلام محمد تقی رهبر، امام‌جمعه موقت اصفهان در گفت وگو […]

گروه اجتماعی- امام‌جمعه موقت اصفهان گفت: اگر می‌خواهیم اسلام را به دنیا نشان دهیم، باید ابتدا عدالت اسلامی را رعایت کنیم و اگر عدالت اسلامی رعایت شود مردم آسوده‌تر و زندگی بهتری خواهند داشت. اکنون در جامعه ما احسان و نیکوکاری کم رنگ شده است.

حجت‌الاسلام محمد تقی رهبر، امام‌جمعه موقت اصفهان در گفت وگو با ایکنا از اصفهان در باب احسان و نیکوکاری، اظهار کرد: قرآن به احسان و نیکوکاری توصیه می‌کند و این یک اصل، شرعی، قانونی، عقلانی و انسانی است، یعنی عقل و فطرت انسان حکم می‌کند که باید به هم نوع خود نیکی کنیم.
وی افزود: در سیره پیامبران و اهل بیت(ع) می‌بینیم که این بزرگواران به احسان و نیکوکاری اهمیت می‌دادند و دستگیر مردم بودند و درب منزل فقرا را می زدند و برایشان غذا و هیزم می‌بردند.
امام‌جمعه موقت اصفهان بیان کرد: یکی از جلوه‌های قرآن، احسان و نیکوکاری است و اگر این اصل قرآنی و انسانی رعایت شود، شکافت طبقاتی ایجاد نمی‌شود و فقیری در جامعه وجود نخواهد داشت و یا دردمندی بدون دارو نخواهد ماند و ازدواج دختر و پسری به دلیل امور مالی، به تاخیر نمی‌افتد.
حجت‌الاسلام رهبر با بیان اینکه امور جامعه وابسته به احسان و نیکوکاری است، گفت: در وهله اول قدم گذاشتن در این راه، وظیفه حکومت است، زیرا بیت‌المال در اختیار حکومت می‌باشد، در زمان امیرالمومنین(ع) که بیت‌المال در اختیار ایشان بود، به فقرا و ایتام رسیدگی می‌کردند.
وی خاطرنشان کرد:  دولت اسلامی باید در قوانین و تخصیص بودجه به فقرا، بیکاران و محرومان جامعه توجه داشته باشند، نه اینکه بخشی از اقشار جامعه درآمد بالای بیست میلیون داشته باشد و بخش دیگری از جامعه که دارای چند فرزند می‌باشند، از درآمد پایین حتی زیر یک میلیون برخوردار هستند.
امام‌جمعه موقت اصفهان افزود: فلسفه احسان و نیکوکاری این است که در جامعه فقیر نباشد و بجای آن همدلی و هم نوعی وجود داشته باشد و فقر از زندگی مردم برچیده شود.
وی بیان کرد: ما ایرانی‌ها اگر می‌خواهیم اسلام را به دنیا نشان دهیم، باید ابتدا عدالت اسلامی را رعایت کنیم و اگر عدالت اسلامی رعایت شود مردم آسوده‌تر و زندگی بهتری خواهند داشت. اکنون در جامعه ما احسان و نیکوکاری کم رنگ شده است.

خبر جدید  تولید نرم افزار الفبای اسلام به زبان فرانسه

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد