یکشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۰
14:57:33 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجرای طرح طبیب وطن بر بالین میراث کهن
اجرای طرح طبیب وطن بر بالین میراث کهن
طرح طبیب وطن بر بالین میراث کهن در راستای گردشگری سلامت در میدان امام(ره) اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمامرکز اصفهان؛ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با بیان اینکه طرح طبیب وطن بر بالین میراث کهن را یکی از پزشکان فوق تخصص غدد و هورمون های مغزی از دانشگاه هاروارد آمریکا اجرا می کند گفت: این طرح ترویج گردشگری سلامت با هدف طرح مشارکت مردم در مرمت بناهای تاریخی و فرهنگ سازی برای مرمت بناها در میدان امام اصفهان اجرا می شود.
فریدون اللهیاری افزود: محلی از طرف دفتر پایگاه ثبت جهانی دو هفته یک بار در اختیار این پزشک متخصص قرار می گیرد تا با تجویز نسخه برای بیماران، درآمد حاصل از آن برای مرمت بناهای تاریخی استفاده شود.
لیلی ماحوزی ایده پرداز این طرح و متخصص داخلی، فوق تخصص غدد درونریز و فوق تخصص هورمون های مغزی نیز در خصوص اجرای این طرح در میدان امام گفت: نگاه مرمت در ترمیم بناهای تاریخی نگاهی مشابه علم پزشکی است.
وی افزود: همانطور که پزشک به درمان جسم و روح توجه دارد، مرمتگر نیز درمانگر بناهای تاریخی است.
دکتر لیلی ماحوزی دوران تحصیل خود را از کودکی در انگلستان گذرانده و پس از پذیرفته شدن در رشته پزشکی تخصص داخلی خود را از دانشگاه هاروارد در بستون آمریکا، فوق تخصص غدد درونریز و همچنین فوق تخصص هورمونهای مغزی خود را از دانشگاه ویرجینیا در آمریکا دریافت کرده و پس از اخذ مدارج علمی برای کمک به هموطنانش در ایران ۱۱سال پیش به ایران بازگشت.
وی به عنوان اولین پزشک غدد درونریز بیماریهای مربوط به غدد هیپوفیز را درمان می کند.
منبع :: http://isfahan.iribnews.ir

خبر جدید  اریس اصفهان، نایب قهرمان مسابقات شنا
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد