جمعه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۰
12:00:43 - پنج‌شنبه 1 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجرای برنامه های مرکز تخصصی بانوان آفتاب براساس نیاز هر منطقه است
اجرای برنامه های مرکز تخصصی بانوان آفتاب براساس نیاز هر منطقه است
به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، لیلا لندی اصفهانی در حاشیه بازدید رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان از مرکز تخصصی بانوان آفتاب اظهار کرد: این مرکز از سال ۱۳۹۴ به همت شهرداری منطقه سه اصفهان افتتاح شد و در دو بخش خدمات عمومی و خدمات تخصصی به بانوان شهر اصفهان […]

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، لیلا لندی اصفهانی در حاشیه بازدید رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان از مرکز تخصصی بانوان آفتاب اظهار کرد: این مرکز از سال ۱۳۹۴ به همت شهرداری منطقه سه اصفهان افتتاح شد و در دو بخش خدمات عمومی و خدمات تخصصی به بانوان شهر اصفهان خدمت رسانی می کند.

وی با بیان اینکه براساس رسالت ها و استراتژی های شهرداری این موضوع مورد توجه قرار گرفت که باغ های بانوان قابل دسترسی برای بانوان شهر نیست و فرهنگسراها نیز تنها یک سری خدمات عمومی را به شهروندان ارائه می دهند، اضافه کرد: با توجه به این موارد شورای اسلامی شهر به جمع بندی رسید که فضاهایی که جنبه های فرهنگی، اجتماعی، تفریحی و ورزشی داشته باشد را به بانوان ارائه بدهد.

رئیس مرکز تخصصی بانوان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان تصریح کرد: پس از افتتاح این مرکز سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی رسالتی را به نام دفاتر تخصصی تعریف کرد و این دفتر به عنوان اولین دفتر تخصصی بانوان در شهرداری اصفهان راه اندازی شد.

وی با تاکید بر اینکه در این دفتر تخصصی ابتدا شورای علمی- عملیاتی را تشکیل داد که شورای اجتماعی متشکل از کارشناسان اجتماعی، ارتباطات، مطالعات زنان، کارشناسان مباحث روانشناسی، مشاوره ای و کارآفرینی است، ادامه داد: مسئله شناسی حوزه زنان براساس مباحث این شورای علمی صورت گرفت و پس از آن نیز یک نیازسنجی در حوزه بانوان شهر اصفهان انجام دادیم.

لندی اصفهانی تاکید کرد: بانوان شهر اصفهان که زمانی از نظر طنازی، خوش اخلاقی و خوش برخوردی بهترین خانواده ها را داشته است، متاسفانه به سمت افسردگی رفته اند و اگر چه نمی توانیم از ریزگردها و آلودگی های جوی جلوگیری کنیم اما می توانیم آموزش هایی را در زمینه رسیدن بانوان به شادی پایدار داشته باشیم.

خبر جدید  تخریب 8 چاه زغال غیرمجاز در شهر کوشک

وی افزود: دبیرخانه کانون مادران یکی از رسالت های تخصصی دفتر است که براساس نیازسنجی صورت گرفته از بانوان شهر اصفهان در گام اول نسبت به تربیت اساتید اقدام می کنیم و این دبیرخانه تمام اساتید کانون مادران به محلات پانزده گانه، NGOها و کانون های فرهنگی اعزام می کند.

رئیس مرکز تخصصی بانوان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: در دبیرخانه کانون مادران ما نمی توانیم یک برنامه و یک نسخه برای تمام محلات شهر اصفهان داشته باشیم.

وی اظهار کرد: از معاونت های فرهنگی مناطق و کارشناسان اجتماعی، فرهنگی مناطق درخواست کرده ایم که نیازهای منطقه خود را عنوان کنید تا براساس این نیاز نسبت به اعزام اساتید به منطقه اقدام کنیم.

لندی اصفهانی ادامه داد: همچنین برنامه هایی را با خانه کارگر، اتاق اصناف، سازمان تامین اجتماعی، اداره کل زندان ها، اداره اسناد، مراکز بهداشت، بهزیستی و ادارات و مراکز دیگر داشتیم.

کارآفرینی یکی از دغدغه های امروز بانوان شهراصفهان است

وی با بیان اینکه کارآفرینی یکی از دغدغه های امروز بانوان شهر است، اضافه کرد: در عین حال که شأنیت یک خانم باید حفظ شود در راستای خودمراقبتی مادران و سپس در راستای توانمندی بانوان اقدام کرده ایم.

لندی اصفهانی با اشاره به اینکه اگر یک مادر مراقب خود باشد و توانمند شود، می تواند در مسیرهای موفقیت گام بردارد، تصریح کرد: طرحی را به نام جشنواره مادران هشت بهشت داشتیم که در این طرح در راستای کارآفرینی بانوان دبیرخانه ای را تشکیل دادیم و فاز اول آن در دل مناطقه پانزده گانه شهرداری اجرا شد.

خبر جدید  تنگه ریگان جاذبه ای دیدنی در دامنه رشته کوههای دنای سمیرم

رئیس مرکز تخصصی بانوان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان اضافه کرد: راه اندازی سایت دفتر تخصصی بانوان از مهمترین بخش های تخصصی این مرکز است.

 

 

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد