دوشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
18:20:32 - یکشنبه 17 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آمار جمعیت کیفری زندان‌های اصفهان کاهش می‎یابد
آمار جمعیت کیفری زندان‌های اصفهان کاهش می‎یابد
رئيس کل دادگستري استان اصفهان از عزم جدی مدیریت دستگاه قضایی استان در ساماندهی و کاهش آمار جمعیت کیفری زندان‌ها خبر داد. شعار سال: احمد خسروی‌وفا در گردهمایی رؤسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی دادگستری استان از عزم جدی مدیریت دستگاه قضایی در اجرای دستورالعمل قوه قضاییه در خصوص ساماندهی و کاهش آمار جمعیت کیفری زندان خبر […]

رئيس کل دادگستري استان اصفهان از عزم جدی مدیریت دستگاه قضایی استان در ساماندهی و کاهش آمار جمعیت کیفری زندان‌ها خبر داد.

شعار سال: احمد خسروی‌وفا در گردهمایی رؤسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی دادگستری استان از عزم جدی مدیریت دستگاه قضایی در اجرای دستورالعمل قوه قضاییه در خصوص ساماندهی و کاهش آمار جمعیت کیفری زندان خبر داد.

وی افزود: عدم تناسب امکانات و فضای مناسب زندان‌ها با حجم فزاینده ورودی زندانیان و آثار و تبعات مخرب آن برای مددجویان و خانواده‌های ایشان و به تبع آن آسیب‌های جبران‌ناپذیر آن برای اجتماع لزوم توجه هر چه بیشتر مسؤولان و قضات را در اقدام سریع و چاره‌اندیشی و هم‌فکری سازنده در این خصوص می‌طلبد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان به بیان برخی راهکارهای مهم و قابل اجرا در این خصوص پرداخت و خاطرنشان کرد: مدیریت صحیح ورودی‌های زندان با تکیه بر محور قانون و نظارت عالیه دادستان‌ها بر صدور قرارهای صادره از سوی قضات دادسرا، احصا و تعیین تکلیف دقیق و مشخص رد مال‌ها در پرونده‌های محکومیت و استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس از مهمترین راهکارها در این خصوص است.

وی افزود: استفاده از ظرفیت بسیار خوب و اثرگذار قانونی مجازات‌های جایگزین حبس که بی‌شک نتایج مثبت بهتر و بیشتری نسبت به مجازات زندان دارد، کمتر مورد عنایت و توجه قرار گرفته است.

خسروی‌وفا در پایان خطاب به رؤسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی تأکید کرد: اجرای مفاد دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری زندان را به صورت جدی پیگیری و مدیریت کرده و گزارشی از اقدامات صورت گرفته را به مرکز استان منعکس کنند.

خبر جدید  توقیف همزمان 7 محموله کالای قاچاق

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار ۲۶آذر ۹۶، کدمطلب:۱۳۹۶۰۹۲۶۰۰۰۱۸۱، www.farsnews.com

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد