جمعه, ۲ آبان , ۱۳۹۹
12:47:08 - پنج‌شنبه 1 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آزمون حفظ و ترجمه مفاهیم قرآن در گلپایگان برگزار شد
آزمون حفظ و ترجمه مفاهیم قرآن در گلپایگان برگزار شد
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علی طهماسبی صبح پنجشنبه، در آیین برگزاری آزمون حفظ و ترجمه مفاهیم قرآن کریم با بیان اینکه قرآن کتاب زندگی برای طی مسیر انسانیت است، اظهار داشت: قرآن نور است اما کسی را هدایت می کند که ارزش قرآن را بفهمد و به تعبیر قرآن، اهل تقوا و […]

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علی طهماسبی صبح پنجشنبه، در آیین برگزاری آزمون حفظ و ترجمه مفاهیم قرآن کریم با بیان اینکه قرآن کتاب زندگی برای طی مسیر انسانیت است، اظهار داشت: قرآن نور است اما کسی را هدایت می کند که ارزش قرآن را بفهمد و به تعبیر قرآن، اهل تقوا و پرهیزکاری باشد.

وی افزود: برای بهره مندی از قرآن باید اهل تقوا باشیم و حدود الهی را رعایت کنیم و در زندگی اهل احتیاط بوده و تقوا را ضمن احتیاط مراقبت کنیم زیرا کسی که اهل تقوا باشد، قرآن او را هدایت می کند و تقواپیشگی نشانه تصمیم بر استفاده از معارف قرآن کریم است.

امام جمعه گلپایگان با تأکید بر اینکه قرآن پر از درس زندگی است، تصریح کرد: قرآن کتاب تربیت و تنها برای حفظ کردن، تلاوت و ثواب نیست برای این است که نور آن را در مسیر زندگی قرار دهیم چون این کتاب آسمانی به مردان و زنان درس ها می دهد و اگر انسان این درس ها را به درستی بیاموزد باید سپاسگزار پروردگاری باشد که چراغ هدایت را نصیب او کرده است.

وی با اشاره به اینکه خدای تبارک و تعالی هدایت عام را برای تمامی افراد جامعه قرار داده و هدایت خاص را شامل افرادی که پویندگان راه قرآنی کرده است، افزود: ما باید قدردان و سپاسگزار خدا باشیم و شکرگزار نعمت باریتعالی و در خدمت قرآن بودن و بتوانیم از معارف قرآن حداکثر استفاده را ببریم.

آزمون حفظ و ترجمه مفاهیم قرآن در گلپایگان برگزار شد

در ادامه رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان با اشاره به اینکه شانزدهمین دوره آزمون حفظ و مفاهمیم قرآن برای نخستین بار به صورت مشترک با مدیریت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره اوقاف و امور خیریه گلپایگان برگزار می شود، اظهار داشت: مسئولیت برگزاری آزمون با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیری آزمون با اداره اوقاف و امور خیریه بوده که در رشته های ترجمه و مفاهیم قرآن در سطوح مختلف در حال برگزاری است و در رشته حفظ جزء های ۳۰، جزء یک و ۳۰، ۵ جزء، ۱۰ جزء و ۱۵ جزء به صورت کتبی و شفاهی برگزار می شود.

خبر جدید  تصمیم کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوا برای تعطیلی مدارس اصفهان امروز اعلام می‌شود

حجت الاسلام والمسلمین مهدی طاهری افزود: همچنین حفظ کل قرآن با نمره قبولی کتبی و شفاهی خواهد بود که داوطلبان آزمون کتبی با نمره قبولی ۷۰ و شفاهی با نمره قبولی ۷۵ به مرحله بعد راه خواهند یافت.

۶۳ درصد شرکت کنندگان در آزمون قرآنی را بانوان و ۳۷ درصد را آقایان تشکیل داده اند

سعید ضابطی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گلپایگان در راستای برگزاری این آزمون اظهار داشت: ثبت نام شرکت کنندگان در آزمون سراسری حفظ و ترجمه مفاهیم قرآن از دی ماه سال جاری به صورت اینترنتی بوده که بر این مبنا تعداد شرکت کنندگان در شهرستان گلپایگان ۳۹۹ نفر بوده که ۶۳ درصد آنها را بانوان و ۳۷ درصد را آقایان تشکیل داده اند.

رئیس ستاد برگزاری آزمون سراسری حفظ و ترجمه مفاهیم قرآن در گلپایگان بیان داشت: شرکت کنندگان در آزمون از مؤسسات فرهنگی و قرآنی تحت پوشش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و ۴۰ نفر آنان از کانون اصلاح و تربیت در این آزمون شرکت کرده اند.

وی افزود: برگزاری آزمون در دوره های قبل به صورت جداگانه بود که امسال با توجه به سیاست های قرآنی معاونت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصمیم بر این شد تا این دوره آزمون که هر ساله برگزار می شود به صورت همکاری دو جانبه بین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره اوقاف و امور خیریه برگزار شود.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد